Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Neler olduğunu anlamıyorum yardımcı olun.

Huriyem

Bronz 4 Üye
Kaplumbağam Huriye 2 gündür iştahla yediği besinleri yememeye başladı. 2 gündür hiç bir şey yemiyo. Sürekli kafasını suyun dışına çıkarıyo. Ağzını açıp derin nefes alıyo. Ve sürekli suyun dışında olmak istiyo. Eskiden çok canlıydı şimdi çok hareketsiz ve durgun. Lütfen yardımcı olun!!

Cvp: Neler olduğunu anlamıyorum yardımcı olun.

biraz daha bilgi alabilirmiyiz? forumdan hastalık belirtilerinden neler varmış onları da eklermisiniz? akvaryum nasıl bir akvaryum? akciğer enfeksiyonu; göz iltihabı yada mantar bir sürü şey olmuş olabilir ama bir şey de olmamış olabilir şimdi..

Arastırmıstım. Akciger enfeksiyonu belirtileri gösteriyor gibi ama kabuğu pembelesmedi. Gözleri bana pek şis gibi gelmedi ama önceki haline göre daha farklı duruyor yüzü

tüm belirtilerin aynı anda olması gerekmez bir kaç belirti hastalık için yeterlidir, kuru alanda fazla durma iştahsızlık ağzını açma bunlar yeterli nedenlerdir.

yan yüzme, dibe batma veya suyun üzerinde kalma varsa, kesin olarak akciğer enfeksiyonu geçiriyo diyebilirim.

Evet suya koyduğumda hep üstte kalıyor. Peki illa ki veterinere götürmeme gerek var mı? Çünkü küçük bir şehirde yaşıyorum ve şehrimdeki veterinerlerin pek iyi olduğunu düşünmüyorum

Büyük ihtimal soğuk almıştır suyun derecesini arttırın sıcak tutun hayvanı bire yemi hafifçe ufalayarak yedirmeye çalışın.
kabuk altında pembeleşme yada sümüksü bi doku varmı yada diğer belirtiler.

Hayır pembeleşme yok ama diğer belirtiler var galiba. Yemleri hiç bir şekilde yemiyor

Pembeleşme yoksa iyi çok ilerlememiş önlem alın sıcak tutun birde bilgili bir veterinere götürün.

Teşekkürler.

Peki akcıger enfeksiyonu kötü bir hastalık mıdır? Ne gibi zararları var?

Akciğer enfeksiyonu kaplumbağalarda en kötü hastalıktır ve erken önlem alınmassa yavru kaplumbağalar için ölümcül ola bilir.

Olamaaz ben hemen veterinere götüreyim bari.

Dikkat Edin 10 veterinerden sadece 1i anlıyor.
Ayrıca Yan yan Yüzme de Varsa Akciğer enfeksyonu tedavisine forumdan hastalıklar bölümünden bakıp uygulayınız

Ben tedavisine baktim. Antibiyotikle düzeltiliyormuş. Ama tam olarak teşhisi yapmadan ilaç vermek de istemiyorum

Geri