Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

neler oluyor kaplusuma?

Kapluslarim06

Yeni Üye
5-6 aylık 2 kapluşum var ilk aldığımda kışındı uyuyorlardı... sımdı yaz geldı ve ben onları guneslendırmeye basladım sıcak havalarda ilk kapluşum coook hareketsız hp uyuyor sımdıde farkettım gözlerınde sankı beyaz bır perde ayrı yerde tutmaya basladım sıcak ortamda (susuz ama) üstü beyaz kırec gıbı toz dökülmüs gıbı oluyor kuruyunca... 1-2 gün öyle tuttum sonra ılık suya koyayım dedım (fazla derın degıl) ve bırden öyle bır yuzmeye basladı ne oluyor dıyene kadar alana kadar bır sert oldu ayakları bacakları cıkardı agzınıda sona kadar actı hıc kıpırdamadan ole durduuuu sok oldm cok korktum suyun altına tuttum robot gıbı durdu 2-3 dk öldü sandım yıne sıcak kuru yere bıraktım bu sefer kıpırdamaya baslaadı ve agzını acıp kapatıyor sımdı normal sakınlesmıs uyuyor veterınere götürmeden önce ne yapmalıyım onu kaybetmek ıstemıorum yarına kadar dayanmazsa yaa dıye ınt de bılgı bulamadım belkı burdan bırı yardım edebılır bana...

Cvp: neler oluyor kaplusuma?? acıl bır yardım...

Öncelikle kaplumbağanızın bakımı sanıyorum olması gerektiği gibi değil.
Kaplumbağalarınız için yapmanız gereken şey öncelikle yüzecekleri yer, ısıtıcı ve kuru alana sahip bir yuva yapmak.
Esaret altında ki kaplumbağaların hele yavru olanların kış uykusundan uyanmaları biraz zor.
O hasta kaplumbağa için bir an önce ısıtıcı ile su sıcaklığı sabit 28-30 derece bir akvaryuma alınmalı.Sanıyorum akciğer enfeksiyonu olmuş.Ciddi bir tedaviye ihtiyacı var.
Uygun ortamı sağlayıp tedaviye başlanması şart.

Cvp: neler oluyor kaplusuma?

tesekkür ederım öncelıkle... :((((( ıyılesme olasılıgı varmıı yanı... baska neler yapmalıyım ılk defa aldıgım ıcın cahıllıgıımın kurbanı olmasın :(((((( benı bıraz aydınlatırsanız hemen uygularım...

Öncelikle
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakmaya-baslayanlar-icin-kapsamli-bir-ozet.html

Bu konuda ki herşeyi harfiyen yapmalısınız.

Sonra o minik için bir veterinerden yardım alıp tedaviye başlamalısınız.
İyi bir bakım ve düzenli tedavi ile tabi ki iyileşebilir kaplumbağanız.

evet veterinerde suan kaplumbagam enfeksıon baslangıcı ımıs...
ve akvaryumu büyütecegım küücügünde hasta oluolar bellıkı... tesekkür ederım kapluslarımı kaybetmeyecegım :)

Geri