Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

netten alışveriş yapan arkadaşlar

rakik

Yeni Üye
saatlerdir araştırıyorum, çok yoruldum. tüm ekipmanı, satış yapan sitelerde toplayamadım. mesela tam aradığım ürünü buluyorum, ama satışta yok. veya dış filtre örn. en asgarisi 200lt için. baktığım sitelerde forumda tavsiye edilen otuz.com, evcilal.com vs. bilmiyorum bendemi sorun var, yanlış yerlere mi bakıyorum ama gerçekten kafam karıştı. rica edersem internetten alışveriş yapanlar alınması gerekenlerin linklerini paylaşabilirmi?

Hepsiburada.com, teleskopakvaryum.com.tr gibi adreslere de göz atın derim.

teşekkürler. inceliyorum
sizler bu konuda çok tecrübelisiniz, bense oldukça acemi. bu konuda yardımlarınızdan dolayı çok müteşekkirim. 55-30 ve derinliği 35 cm. akvaryum. şu bulduğum iç filtre ve ısıtıcı uygun mudur? http://teleskopakvaryum.com.tr/detay.asp?id=1976&CatID=484 http://teleskopakvaryum.com.tr/detay.asp?id=4263
UVB lambası içinde yanılmıyorsam masa lambasının kullanılabileceğini okumuştum forumda, öyleyse mevcut lambamız. gerekli malzemeler için eksik kalmadı sanırım?

Teşekkürler güzel düşünceleriniz için. Isıtıcınızı 100 ya da 200 watt alırsanız suyun ısınması için daha az beklersiniz. Filtreyi de en az 250-350 litre kapasiteli alın ki etkin bir temizlik sağlanmış olsun akvaryumunuzda. Akvaryumdaki su miktarının en az 5-6 katı kapasiteli bir iç filtre akvaryumda etkin bir temizlik sağlar. Atmanın dediğim kapasiteye sahip ürünlerini tercih ederseniz daha iyi olur yani.

Uv lambası ile ısınma lambası farklı şeylerdir forumda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Uvb güneşten gelen ışınları sağlayıp D vitaminini ve kalsiyum emilimini sağlarken ısınma lambası kuru alanı uygun sıcaklığa getirir. Uv lamba alma imkanınız varsa alın ancak imkanınız yoksa vitamin takviyesi ya da diğer alternatif yollarla ( forumda ''kabuk sertleşmesi için'' başlıklı yazıda mevcut bu bilgiler ) da uv lambanın sağlayacağı yararları telafi edebilirsiniz. Ancak imkanınız varsa almanız tabi ki daha iyi olur.

çok çok teşekkür ederim. tavsiye ettiğiniz şekilde buldum ürünleri, siparişi vericem inşallah. iyi günler

Geri