Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Obez olmak üzereler

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar 2 gündür çok acelem olduğundan kapluşlarımı ayrı ayrı besleyemiyorum buyüzden her öğünde 10 tane yem atıyorum buda günde 30 yem ediyor bugün dikkat ettim kolları ve kafası şişmeye başlamış birde kol ve bacaklarının altında nefes alırken içeri doğruidi şimdi şişmiş oraları ne yapmalıyım diyet programı olarak.

RE: Opozite olmak üzereler

3 öğün beslemeniz kaplumbağayı bence yanlış.Hele 3 öğünde aynı yemden çok miktarda vermeniz daha yanlış.
Kaplumbağa bir veya iki defa beslenebilir.Ama günlük yem ihtiyaçları ikiye bölünerek yapılabilir bu.Yaptığınız beslenme tek taraflı ve yanlış.
Bir de başlığı obezite diye düzeltin lütfen.

RE: Opozite olmak üzereler

Bu arada kapluşlarım için bir diyet programı varmı.

RE: Obezite olmak üzereler

mailto:/forum/forum-beslenme.html
İncelerseniz sorularınızın cevaplarını alabilirsiniz.

Benimki de öyle olmaya başlamıştı;günde 6 tane stick yem veriyordum ama yavaş yavaş düşürerek 4e indirdim.

kaplumbagalariniza spor yaptirin. Her zaman yem verdiginiz sekilde bir kasik yada vs uzatin. Ama yemi vermeyin onlari kandirin. Yem varmis zannetsinler ona uzanmaya calissinlar. Onlar cirpindikca daha fazla kalori tuketecekler ve buda zayiflamalarina sebep olacaktir. Bunu gunde 20 30 dakika toplamda olacak sekilde onlar vazgecene kadar araliklarla uygulayin.Ayrica beslenmelerini duzenleyin. Proteini azaltin. Fazla protein yaglanma yapar. Sebze agirlikli besinler kullanin.

Not: bunun bir tedavi yontemi olup olmadigi tartisilmadi. Benim dusunceme gore yararli olacaktir.

Eğer kaplumbağalarınız yavru ise günde iki öğün ve her öğünde kaplumbağa başına iki stick vermenizi öneririm. Ayrıca haftada bir gün sticklere vitamin damlatıp yedirerek kaplumbağalarınıza vermenizi öneririm.

Geri