Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam öldü mü

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Gözlerine sabah akşam 10-15 saniye arayla damlatın.

Ağzına da 1 damla açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün bir süre öyle tutun ağız arasından akar.

Sakın sıcak su koymayın normal suyunda dursun.

Yalnız hayvanı su yüzeyinde az biraz tutun canlı ise az biraz su içsin. Kuru yerde dura dura su kaybına uğramıştır.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Gözlerine sabah akşam 10-15 saniye arayla damlatın.

Ağzına da 1 damla açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün bir süre öyle tutun ağız arasından akar.
evde genta var yarın uygulamaya başlarım. yaşıyor mu? kabuğunda biraz sıyahlık var o ne anlamadım. şimdi hala kuru alanda koyayım mı suyuna? yüzü ve elleri çok kuru

Sakın sıcak su koymayın normal suyunda dursun.

Yalnız hayvanı su yüzeyinde az biraz tutun canlı ise az biraz su içsin. Kuru yerde dura dura su kaybına uğramıştır.
hayvanı ne zaman koyayım suya? kuru alanda bekletin dedikleri için ben akvaryumdaki kuru alana bırakıp öyle gidecektim uyanırsa atlar yüzer diye. su içiririm sonra napayım akvaryumun kuru alanına mı koyayım? yaşıyor mu ki

ama full koymayin demis cem bey su yuzeyinde az biraz tutun demis

Cem Bey'in dediğini yapın tekrar kuru alana koyun.

Hayvanı sulayıp ıslattıktan sonra kuru alana koyun. Bu haleyken hayvan suda boğulur.

sonunda fotoğrafları atabiliyorum.

- 1.jpg2.jpg3.jpg bu 3 fotoğraf ilk geldiği zaman çektiğim fotoğraf, akvaryumu hazırlarken kaba koymuştum orda duruyordu.-

-kurualan.jpg bu fotoğrafı kuru alana ilk koyduğumda çekmiştim.-

-kabuk.jpgbu fotoğrafı da kuru alana koyduktan 24+ saat sonra çektim. kabuğunun fotoğrafı. ama kamerada bayağı kötüymüş gibi çıkmış o kadar kötü değil. ve gözünde sorun var gibi çıkmış ama gözü de sağlam. yaşıyor mudur?-

Göz ve ağzına gentayı damlatın.

Kabuktan darbe mi aldı yoksa ısıtma lambası çok mu yakın duruyor.

Göz ve ağzına gentayı damlatın.

Kabuktan darbe mi aldı yoksa ısıtma lambası çok mu yakın duruyor.
kabuktan darbe almadı olduğu yerde ısıtıcı yok flaş tutmuştum. 24+ saat sonra böyle oldu gentayı damlatacağım

Müsait olduğunuzda hayvanın gözlerinin ve üstten kabuğunun net bir fotoğrafını atar mısınız

Müsait olduğunuzda hayvanın gözlerinin ve üstten kabuğunun net bir fotoğrafını atar mısınız
e0889f93-6827-4bda-b565-61dfd29a07a6.jpg4c51a58a-cdeb-4d63-a56f-bc6099101334 (1).jpgd6e351fd-5e7d-4561-8f50-5ff4da2fd5ab.jpg en fazla bu kadar net oluyor. kamerada abartı çıkıyor normalde daha iyi gözüküyor

Ekli dosyalar

• d6e351fd-5e7d-4561-8f50-5ff4da2fd5ab.jpg
    d6e351fd-5e7d-4561-8f50-5ff4da2fd5ab.jpg
    72.6 KB · Görüntüleme: 27
Hayvan ölmüş. Başınız sağolsun.

Vefat etmis ama yinede sunu yazmak istiyorum. Lutfen direk çöpe vs. atmayin kaplumbaganizi bir buzdolabi poseti/surup kutusuna koyup Bir araziye gömün çöpe atilmasi cok canice geliyor.

Basın sagolsun sende 3 tane kaplumbağa vardı sanırım bu hangisiydi sahiplendigin hasta olan mı

Geri