Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Oğlum Makaron :)

ecemkoten

Bordo Bereli
Oğlumla geldik evimize :) Cinsiyet tahmini kesin olarak yapılmasada bu kadar küçükken, şuanda belirtilere göre erkek gibi gözüküyor :) Aslında Makaronu almadan önce erkek arkadaşımın gördüğü Triturus vulgaris türünede bakmak istiyordum fakat bunu görünce dayanamadım :)

Oğlumla petshopta tanışmamızla birlikte işte benim canım bu olmalı dedim :) O kadar semenderin arasında en cana yakını ve elimden kaçmayan tek semenderdi :) Fotoğraflarda salyangozun yanındaki boyutundan anlaşılıcağı gibi kendisi çok küçük bir bebek :)

Akvaryumla ilgili belirtmek istediğim bir nokta var. Amacım güzel bir görüntü yaratmak değil tamamiyle semenderin birebir doğal ortamını yaratmaktı. Ve bunu başardığımdan en ufak şüphe yok içimde. O nedenle görüntü pek hoş olmadı ama doğal ortamının birebir aynısı oldu :)
Not: Isıtıcı takılı ama çalıştırmıyorum haberiniz olsun :)

mailto:/img545/6157/dsc1953f.jpg

mailto:/img828/2390/1004096d.jpg

mailto:/img696/1945/1004097n.jpg

mailto:/img560/4897/1004098x.jpg

mailto:/img502/1148/1004099v.jpg

mailto:/img51/3362/dsc1906q.jpg

mailto:/img849/292/dsc1908o.jpg

mailto:/img80/9852/dsc1909p.jpg

mailto:/img845/4707/dsc1913l.jpg

mailto:/img39/5091/dsc1916.jpg

mailto:/img36/8216/dsc1931u.jpg

mailto:/img850/5735/dsc1934w.jpg

mailto:/img62/8514/dsc1935h.jpg

mailto:/img689/7708/dsc1936u.jpg

mailto:/img28/6434/dsc1938x.jpg

mailto:/img24/5008/dsc1939d.jpg

mailto:/img849/9743/dsc1940fu.jpg

mailto:/img42/6654/dsc1943v.jpg

mailto:/img716/739/dsc1944i.jpg

mailto:/img841/3910/dsc1951yk.jpg

mailto:/img502/2927/dsc1954m.jpg

Cvp: Oğlum Makaron :)

Bakışlarını yerim ben bunun :D

Ecem gayet doğal ve güzel bir ortam olmuş :)
Ve acayipp sevimli ya :D

Ecem öncelikle hayırlı olsun, bence de oldukça sempatik olmuş.

Bu arada araştırdım birazgerçekten doğal ortamına çok yakın olmuş. 10 üzerinden 9 alır valla :) İnşallah sağlıklı olur. Bu türlerin genel olarak insanla arası nasıl ? Renklerini çok tuttum :)

Bir de çok iyi kamufile oluyor bu adam ya :)

Bir de üstü kapancak mı akvaryumun?

Semenderin güzelmiş gerçekten :) Ne ile besliyorsun? Kaplumbağaya verdiğin yemlerin aynısını verebiliyor musun?

Evet baya birebir oldu doğal ortamıyla :)
Normalde bir iguanadan daha fazla evcilleşen bir tür :) İnsanlarla araları çok iyi ve balık, salyongoz gibi canlılarada zarar vermiyorlar. İnsana alıştıktan sonra gördüğünde direk akvaryumdan dışarı atlamaya çalışıyorlar :)

Kaplumabağalara verilen yem çok büyüdüğü zaman verilebiliyor. Şuanda kan kurdu, karides ve kaz ciğeri ile besleniyor. Doyma hisleri var doydukları zaman asla yemiyorlar. Daha çok az yedi bakalım :)

Ecem hanım :) Hayırlı olsun . Güzel günler beraber olursunuz inşallah :)

hayırlı olsun semenderler sevimli hayvanlar ilgimi çekmişlerdir her zaman mutluluklar size :33:

Mecit bey ve Onur bey çok teşekkür ediyorum :)

80 litrenin üzerinde beslenirse 25 cm e kadar ulaşıyor ama benim akvaryumda en fazla 15 cm olucak sanıyorum.

Su kaplumbağaları kadar büyüyorlar yani :) Ne mutlu sana bizden farklı olarak 2 tane boncuğun bir tane de semenderin var :) Bazen kıskanmıyor değilim :D

Boncuklarımın nazar boncuğu gözleri var ama bunada bulmalıyım ki nazar değmesin :)

Benim nazarım değmez korkma. Hatta hepsine birden kocaman bir maaşallahhh :D

Pörtlek göz hemen ortama ayak uydurmuş:Dhayırlı uğurlu sağlıklı nice yıllar dilerim oğluşunuzla:)

Yeşim çok teşekkür ederiz :) Ondan demedim ben zaten fotoğraflarını koyuyorum ya internete ondan dedim :)

Ömür bey baya alıştı şimdiden. Her noktayı keşfediyo şuanda akvaryumdaki :) Çok teşekkür ederim :)

Benim yaptığım gibi akvaryuma nazar boncuğu yapıştır, içine de kumun bir tane at:D Suyu da oku üfle. Sonuncusunda ciddi değildim:D

Baya sevimliymiş bunlar yaw:) Cama doğru 2 ayağı üzerinde doğruldukları resimlerde komikler hatta:)) Sağlıkla büyüsün inşallah.

Tatlıymış bebeğiniz :) Ben çok şirin buluyorum bunları sanki karikatürden fırlamış gibi :)

Bu arada tamamen cahilliğimden kaynaklanan nir şey sormak istiyorum. Akvaryumdaki iç filitre mi? Bu konuda o kadar tecrübeli değilim. Daha önce bir resimde daha görmüştüm. Biraz bilgi verir misiniz?

Maşallah maşallah çok yakışıklı fakat bir sorum olacak semenderler de salmonella taşıyor değil mi?

Ahmet bey çok teşekkür ediyoruz.
Akvaryumdaki iç filtre evet. Sobo marka ama iç filtrenin biraz geliştirilmiş hali :) Motorun alk kısmında 3 adet kutu var. Aldığımda üçündede sünger vardı. Ben süngerleri çıkarıp seramik ve zeolit ekledim son katmanlara.

Salmanello bakterisini genel olarak bütün sürüngenler taşıyor.

Geri