Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Okaliptus yağı

gazoz

Bordo Bereli
uzun zamandır akciğer enf. hastası olan kapluşum için antibiyotik, onadron vs. tedavileri uyguladım, ne yaptıysam kaplumbağamın burun tıkanıklığına bir çözüm bulamadım okaliptus yağı koklayarak burun açılabiliyor. Bu yöntem kaplumbağalarda işe yarayabilir mi sizce? :ff:

Cvp: Okaliptus yağı

:( kimsenin bir fikri yok mu?

iyileştiyse eğer burnu er yada geç suyun etkisiyle açılacaktır..

Kullanmanızda bir zarar olmaz heralde. Bu arada akvaryumunuzun üstünü örterek kaplumbağanızın soluduğu havadaki nem miktarını arttırmanız nefes almasını kolaylaştıracaktır. Genelde kaloriferli evlerde hava çok kuru oluyor.

Akvaryumun üstünü de kapatıp buharlaşma sağladım. Her türlü uğraşıda bulundum yan yüzmesi ve burun tıkanıklığı geçmiyor :S Bir hafta antibiyotik,2-3 hafta onadron kullandım akciğer enfeksiyonu için başka ne yapabilirim ki ?

Geri