Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Öldü...

Kadim97

Bronz 4 Üye
Kaplumbağalarımdan biri vefat etti.Neden öldüğünü bile anlamadımi yemek yemiyordu hastaydı ama bugün bir kaç dakikalığına dışarı çıktım geldiğinde gözü kapalı ağzı sonuna kadar açık suda asılı duruyordu.Arkadaşlar diğerininde ölme ihtimali varmı öteki arkadaşın kabuğu beyazlamıştı ve hareketsizdi ama bunda hiç bir belirti yok yeminide düzenli yiyor.Buna bir arkadaş alıp bakmaya devammı edeyim yoksa petshopa gerimi veriyim?:(

kaplumbağalarınıza nerde bakıyorsunuz?ben olsam elimdeki kaplumbağayı kesinlikle petshopa vermem çünkü bakım şartları çok ama çok kötü

Başınız sağolsun. Kabuğu beyazlamıştı derken mantardan bahsediyorsanız diğer kaplumbağanıza da bulaşma ihtimali yüksek. Akvaryumu dezenfekte edin mutlaka. Yanına yeni arkadaş almanıza gerek yok. Bakabiliyorsanız tek başına bakmaya devam edebilirsiniz.

Isıtıcı, filtre uv lambası, olan kuru alan eklediğiim akvaryumumda bakıyordum çeşitli yemleri ve vitaminleri vardı.Ama ölen arkadaş hiç bir yemini yemedi.:(
Düzenleme: bugün suyunu döküp içme suyu ekleyeceğim ve filtreyi temizleyeceğim.

Geçmiş olsun...

Bazen böyle üzücü olaylar olabiliyor, keşke hiç olmasa.

Bu arada mavi damla kullanmıyorsanız kullanın, çok önemli bir ilaç. Mantara karşı en iyi şey.

Mavi damla nedir tam olarak biraz daha açarmısınız? veterinere yadapetshopa mavi damla desem yeterli olurmu?

Mavi damla için bkz:
mailto:/forum/mavi-damla-nedir-ne-ise-yarar-nasil-kullanilir-t-2340.html

köpeğim dişledi bağırsağı çıktı

Köpeğim kaplumbağmın kabuğunu dişledi;bağırsağı dışarı çıktı.Babam cımbızla ameliyat etti.

Geri