Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Öldü !?

fuc_kera

Bronz 5 Üye
3 tane kaplumbağam vardı. akvaryumda yaşıyolardı ısıtıcı, filtre herşeyi tamdı. az önce ölüm fanusunda güneşlendiriyordum 3 ünü de kabın yarısını gölgeye ayarlamıştım. 15 dk başlarından ayrıldım ve geldiğimde biri ters dönmüş olarak yatıyodu. düzeltiyim dedim ve bir de ne görüyüm gözleri kapalıydı ve içim bi şekil oldu :( elime aldım kaskatı kesilmiş hiçbiyeri oynamıyor..

Hiçbir hastalığı, sorunu falan yoktu. çok hareketliydi attığım yeme diğerlerinden önce davranıyordu hep. durup dururken öldü :S

Başınız sağolsun ilginç gerçekten sıcaklık farkından dolayı kalp krizi falan da olabilir belki, bünyesi zayıfsa etkilenmiş olması olası.

Başınız sagolsun. Seneler önce ben küçükken ölüm fanusunda bir kaplus beslerdim. (bir değil birsürü besledim küçükken hepsi öldü) Ama bir tanesi aynı sizin dediğiniz gibi hiç birşeyi yokken gayet sağlıklıyken güneşlensin diye balkona koyduğumda öldü. Bi yarım saat kadar balkonda durdu ve geldiğimde suyun içinde ters dönmüş yatıyordu.
Ben kaplusları akşam üstleri güneşin kavurucu sıcaklığı gectikten sonra balkona cıkarıyorum yine alıyorlar ihtiyacı olan ışınları akşam üstü güneşinden.. Öğlende ben bile duramıyorum o sıcakta balkonda nefes alamıyor insan.

Son zamanlarda kaplumbağam öldü haberlerini çok fazla aldım ve bu durum sinirlerimi bozmaya başladı. kişisel olarak algılama fuc_kera ama arkadaşlar lütfen kaplumbağalarımıza daha iyi bakmaya çalışalım ve onlara biraz daha özen gösterelim. En azından yaşamaları için daha fazla çaba sarfedelim.

Başın sağolsun. Umarım bir daha böyle haberler almayız.

dostlar sağolsun.. ben fanusun yarisini golgede birakmistim ama geldiğimde güneşli yerde ters yatıyordu.. ters olması kafamı karıştırıyor.. kaplumbagam sanirim sicaklik değişimden dolayi kalp krizi geçirdi ama neden ters yatiyordu anlayamiyorum.. bu arada kuş ısırması falan değil. bizim balkon camlarla kapalı durumda yani açık balkon değil. güneşi doğrudan almaları için camın bi bölmesini açtım sadece..

Ölmeden önce kasılan kasların, ölümden sonra gevşeyememesinden dolayı muhtemelen ters halde yatıyor olması.

diger kaplumbagalarima bisey olmaz umarim.. akvaryumu tamamen balkona aldım güneslensinler diye. kuru bolgelerine gunes dogrudan vuruyor artik.. cok yemeye basladilar kafasi kadarla doymuyolar, beni ta nerden gorseler hemen cama yapisip yem istiyolar. elimi hafif akvaryuma uzattigimda isirmak icin birbirleryle yarisiyolar

Geri