Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Öldümü?

dogan52

Yeni Üye
Sabah kalktığımda akvaryumda suyun yüzeyinde duruyordu gözü açıktı.Sonra elime alıp ölüp ölmediğini anlamaya çalıştım.Küçük bir kapa sıcak su koydum sıcak suya koyunca biraz hareketlendi daha önce elimde bacağını oynatmıştı.Şimdi ağzı açık şekilde duruyor hiçbir şekilde bacağını ve ağzını kapatamıyorum.Lütfen yardımcı olun.

Cvp: Öldümü?

Eğer elinize aldığınız zaman bacakları ve kafası sarkıyorsa ölmüştür. Geçmiş olsun :(

ama biraz oynatabiliyor bacağaını ağzını açtı

Biryerlerini oynatabiliyorsa yaşıyordur. Yem yiyebiliyor mu ? Herhangi bir hastalık belirtisi var mı ?

sıcak suya neden koydun onu anlamadım.

su baktığımda soğuktu/şu an kaskatı şekilde taş gibi

kaplumbağanız ölmüş malesef elinizlede hareket ettiremiyorsanız ölmüştür.

Bakım şartları nelerdi?
Ne zamandır o şartlarda yaşıyor?
Hastalığı var mıydı?

Suyun soğuk olmasından kaynaklanan bir ölümde olabilir,hastalıktanda olabilir.Koyduğunuz sıcak su kaç dereceydi tahminen?

Kaplumbağanız şoka girmiş ve sonrasında bu durum ölümle sonuçlanmış olabilir. Vücudu kaskatı kesildiyse maalesef ölmüş başınız sağolsun :(

Geri