Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ölmuş

kürşad45

Bronz 2 Üye
kaplumbağam hareketsiz duruyordu en küçük olan gerçekten görmedim son birkaç gündür gazı vardı suya batamıyordu bir şekide suyun altında olan kayaya girmi ve büyük ihtimal boğulmuş olamalı gömmeliiyim ?

Cvp: Ölmuş

kürşad vallahi hiç birşey anlamadım. tekrar düzeltirmisin konunu ?

kaplumbağamın son günlerde gazı vardı suya batamıyordu bende bugün onu veterinere götürmek için okuldan izin aldım ama geldiğimde hareketsiz duruyordu .

Durumun gazla ilgisi yok, gazla alakalı bir rahatsızlığı da ilk defa duydum. Sizin ki daha çok akciğer enfeksiyonu sonucu su içinde dibe batamama durumu olmuş. Kolunu bacağını çekiştirin eğer tepki vermiyorsa ölmüştür.

kabuğunda tutup havaya kaldırın eğer başı kolları ayakları aşağıya sarkıyorsa maalesef ölmüştür :( elbette gömmelisiniz gömülmeyi hakediyor.

gömdüm ne yazıkkı diğer kaplumbağamda aynı durumda batamıyor onun için endişeleniyorum en buyuk olanda bir problem yok eve bugün yeni bir veteriner geldi ve bir problem yok dedi vicdansız insan ama ben gerçeği biliyorumki o kaplumbağa hasta :(

Geri