Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Onun adı...

sebahattin

Bronz 3 Üye
Merhaba siteye uzun zamandır ziyaret etmemiştim yani yazın.. Bu yüzden size arkadaşımı tanıştıramadım.Onu bana resim öğretmenim verdi.O bi golden kırması ama cinsi beni pek ilgilendirmiyo.Ben almasam barınağa verecekmiş.Nasıl olduğunu anlatayım...
Konu yağlı boya resim yapma, bende ne çizeyim ne çizeyim derken tabiki bi hayvan çizmeliyim dedim.İnternetten köpek resmi bulup çizdim.Öğretmenim bana hayvanları çok mu seviyosun dedi.Evet deyince bizimde köpeklerimiz yavruladı beslemek istersen vereyim dedi.Bende yazın köpek beslemek için çoktan izin almıştım zaten.. :D :D 3 haziranda aldım o zaman işte böyledi:
mailto:/2heyivn.jpg
sütten yeni kesilmiş 2 aylıktı. :D
mailto:/25aovlt.jpg
Onu evde beslemiyorum.Terasda kulübede kalıyor.Ama ilk eve getirdiğmde kulübesi yoktu saatde 7 buçuk 8 gibi hava yeni kararıyordu.Onu balkona koyduk.Boyutundan beklenmedik bir performansla balkonun 9 ayrı yerine emanet bırakmıştı.O ana kadar öyle bi koku duymamıştım :59:Balkonuda annem bana yıkattırdı.
mailto:/2uooyue.jpg
4 aylık olduğunda hırçınlaştı onu sevmek isteyenlere hırladı ısırdı.Yemeğini ve oyuncaklarını aşırı korumaya başladı.Onun her yaptığı hırlama ısırmada burnuna vurdum şimdi bile yapmaması gereken bişey yaptığında burnuna vuruyormuş gibi yapınca anlıyor.
Biraz büyünce dedemlerin çiftlikte köpekleriyle tanıştırdım.Şu anda orda kalıyor.Tatillerde onu eve getiriyorum.Yine eve getirdiğim zaman:
mailto:/2qurpk6.jpg
mailto:/2qbu7vo.jpg
Pire tasması kullandım önerim faydası da var.
mailto:/2zspwkg.jpg
mailto:/xoo37k.jpg
Bu resimlerde 5 aylık.
Şimdi 8 doldu 9 a girdi resimlerden çok farklı tüyleri uzadı. Attığım nesneleri geri getiriyor, hırçınlığı ve kıskançlığı da geçti.

Asıl yazmam gerekeni unutmuşum ya...Ben ona Max diyorum.Ama hem türkçe hem de daha anlamlı bi isim önerebilir misiniz?

Cvp: Onun adı...

rengide benziyor tarçın olsun. ama yeni isme uyum sağlaması zor biraz.

Max'i hiç merak etmediniz heralde ama ben size bikaç fotoğrafını göstereyim.Bu arada Max 1 yaşına girdi geçen ay doğum tarihi 01/Nisan/2012
Fotoğrafın ay ve günü doğru ama yılı hatalı :(

fotoğraf yüklenmiyo maalesef :(

resimleri bilgisayara yükle ve burada yeni mesaja basıp mesaj kutusu altındaki resim yükleye bas. oradan resmi seçip altındaki tuştan onayla oradaki kutucukta çıkan yazıyı kopyalayıp buradaki mesaj kutusuna yapıştır. cevabı gönder tuşuna basınca resim çıkacaktır.

Geri