Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

OSRAM marka ampul

ömür

Platin 1 Üye
İsmi ilginç geldi:)daha önce hiç kullanmadım.Arkadaşım kaplumbağalarının işine yarayabilir dedi ve bana verdi.bir bilginiz varsa beni bilgilendirebilirmisiniz.Resmini yükledim.
Bu ampulu nasıl kullanacağım hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
mailto:/s/z/1hbsp.jpg

Cvp: OSRAM marka ampul

Ampulun kullanımından kastınız nedir?

Yani özellikleri nelerdir UV filter yazıo mesela filterin filtre olduğunu biliyorum yani uv ışığını filtreleyiptemi verio yoksa hiçmi vermio sadece ısı amaçlımı yanmı takmam gerek dikmi takmam gerek benim apul yuvası yan ve aşağıya doğru çevrilmiyor ona göre mekanizma ayarlayacağım.dediğim gibi hiç kullanmadım daha önce internettede kapsamlı bir bilgi bulamadım kullanan varsa beni bilgilendirebilirmi ayrıca türkçe açıklamasında hiojen ampul kullanım ömrü 3 yıl (her gün 3 saat) yazıyor başka birşey yazmıyor..

bilen yokmu arkadaşlar?

Uv olduğunu sanmıyorum ekonomik halojen lamba. Osram çok kaliteli bir markadır. Isıtıcı olarak kullanabilirsin :)

Halojen lambalar çok fazla ısı erdiği için ben pek tercih etmiyorum. Onun yerine exo terra nın uva destekli spot lambasını öneriyorum..

Onun dışında normal ampül olarak kullanabilir..

evet ısıyı çok fazla veriyor kuru alanın hemen yanına derece taktım 40 a kadar çıktı bi mekanizma yaptım kendi imalatım forumdada paylaşacağım:)ampulü uzaklaştırdım şimdi 34 derecede ideal olanıdır sanırım..

Ben bu ampülü kullandım ve aşırı derecede sıcaklık veriyor. Ayrıca ışığı açıp yüzüne doğru tutarsan aşırı parlak bir ışık olduğunu görebilirsin. Yani gözleri çok yoruyor. Kaplumbağanın gözlerine zarar verebilir.

kerberos' Alıntı:
Ben bu ampülü kullandım ve aşırı derecede sıcaklık veriyor. Ayrıca ışığı açıp yüzüne doğru tutarsan aşırı parlak bir ışık olduğunu görebilirsin. Yani gözleri çok yoruyor. Kaplumbağanın gözlerine zarar verebilir.

Evet zararlı olabilir bakarsak ama hayvanlar zararlı şeylerden kaçınırlar onun için bakmıyorlardır die düşünüyorum.

Geri