Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Özel Mesajların İncelenmesi

terlikk

Bronz 3 Üye
Özel mesajlarla bilgi paylaşımının yasak olduğu malum ancak sizin özel mesajlarımızı incelemeniz ne kadar etik acaba? İntenette sansüre katı bir şekilde karşı çıkılan şu günlerde bu yaptığınız doğru mu?

Özel mesajları mahremiyet olarak mı görüyorsunuz?

Biz bu uygulamayı başlatmadan önce sorduk üyere.

Sitemizin amacı bilgi paylaşımı değilmi ?
Özel mesajdan bilgi paylaşımı yapılırsa tek bir kişiye faydası olmuş olur.
Forum içersinde bilgi paylaşımı olursa aynı sorunu yaşayan kişiler hızlı sonuca ulaşmış olur.

Özel mesajlaşma sitemizde bilgi paylaşımı dışındaki amaçlarda kullanılıyor.

Saygılarımla,

terlikk' Alıntı:
Ne olarak görmeliyim pardon? :) Niye ismi "özel mesaj" acaba?
Siz buraya üye olurken forum kurallarını kabul ederek üye oluyorsunuz ve bu kurallar değişebilir kurallar, yeni kurallar getirilebilir. Bunu kabul ederek üye oldunuz. Şimdide ben bunu kabul etmiyorum diyemezsiniz kusura bakmayın ama..

Sorup sormamız önemli değil Ahmet bey forum kurallarını üye olan herkes kabul etmiş sayılır.

Ayrıca özelle mahremiyet kavramları apayrıdır. Özel "Yalnız bir kişiye, bir şeye ait veya ilişkin olan, Benzerlerinden ayrılmasını sağlayan bir özelliği olan"
Mahremiyet ise "Gizlilik"dir.

Merhabalar.
Eğer herkes kurallara uysaydı,kuralları okuyup kurallara göre davransaydı kimse kimsenin özel mesajını okumazdı.Ancak forumumuzda görüldüğü üzere koyduğumuz kurallar çoğu zaman çiğneniyor.
Bunlara örnek verecek olursak;
-Kısaltma yaparak mesaj yazmak
-Tamamen büyük harfle konu açmak
-Tamamen büyük harfle mesaj yazmak
-Acil yardım vb... başlıklı konular açmak.

Bunların birçok örneği forumumuzda vardı gördüklerimizi düzene soktuk.Herkes kurallara göre davransa zaten hiç sorun olmayacak...
Belli bir düzen sağlamak için bu mesajları okumamız gerekiyor.Eğer düzen olmassa çöplükten başka biryer olmaz burası.

Foruma kımseyi zorla üye yapmıyoruz.Üye olurken kurallarımızı kabul etmiş sayılıyorsunuz.Eğer kuralları kabul etmiyorsanız üye olmamalısınız.Her şeyin bir kuralı vardır.Şu kuralı kabul ediyorum bu kuralı kabul etmiyorum diye bir şey söz konusu olamaz.Seçmece kural diye birşey henüz ne görülmüş nede duyulmuş :) Bu forumunda bazı kuralları var ve bu kurallara üye olduğunuz taktirde uymak zorundasınız.Kurallara uymayanlarada gerekenler yapılır...

Byteorist' Alıntı:
biz konu açtık sorduk üyelere.
Daha sonra incelemeye karar verdik.Önce siteyi inceleyin. Sormuşmuyuz sormamışmıyız

Evvela güzel türkçenize hayranlığımı belirtereyim. Ben tartışma çıkartmak istemiyorum güzelce konuyu tartışıyorum, sizin de mesajlarınız bu yönde olursa sevinirim.

Sordunuz ya da sormadınız demiyorumki ben. Mecliste 300 kişi herkesin telefonunun dinlenmesi yönünde el kaldırırsa bu yapılan eylemin doğru bir şey olduğu anlamına mı gelir? İnternet sansürüne katılıyor musunuz?

incubus' Alıntı:
Siz buraya üye olurken forum kurallarını kabul ederek üye oluyorsunuz ve bu kurallar değişebilir kurallar, yeni kurallar getirilebilir. Bunu kabul ederek üye oldunuz. Şimdide ben bunu kabul etmiyorum diyemezsiniz kusura bakmayın ama..

Sorup sormamız önemli değil Ahmet bey forum kurallarını üye olan herkes kabul etmiş sayılır.

Ayrıca özelle mahremiyet kavramları apayrıdır. Özel "Yalnız bir kişiye, bir şeye ait veya ilişkin olan, Benzerlerinden ayrılmasını sağlayan bir özelliği olan"
Mahremiyet ise "Gizlilik"dir.

Forum kurallarında yazan her şey kayıtsız şartsız kabul edilecek diye bir yasa mı var? Aklı selim bir şekilde tartışılamaz mı bu konular?

Madem türk dil kurumunun sitesinden gidiyoruz bakın orda sizin yazmadığınız ne demiş: . 3- Bir kişiyi ilgilendiren, hususi, zatî:

furkan54ozan' Alıntı:
Merhabalar.
Eğer herkes kurallara uysaydı,kuralları okuyup kurallara göre davransaydı kimse kimsenin özel mesajını okumazdı.Ancak forumumuzda görüldüğü üzere koyduğumuz kurallar çoğu zaman çiğneniyor.
Bunlara örnek verecek olursak;
-Kısaltma yaparak mesaj yazmak
-Tamamen büyük harfle konu açmak
-Tamamen büyük harfle mesaj yazmak
-Acil yardım vb... başlıklı konular açmak.

Bunların birçok örneği forumumuzda vardı gördüklerimizi düzene soktuk.Herkes kurallara göre davransa zaten hiç sorun olmayacak...
Belli bir düzen sağlamak için bu mesajları okumamız gerekiyor.Eğer düzen olmassa çöplükten başka biryer olmaz burası.

Teşekkür ediyorum ve özel mesajdan bilgi paylaşımını neden istemediğinizi anlıyorum. Ancak Allah aşkına bu özel mesaj yahu.

Son olarak @Byteorist

Ad soyad bilgim google da çıkmamak içindir. Adımı o bilgilerden dolayı anlamayan yoktur galiba.

Geri