Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Paludaryum için süs

cybershot

Bronz 5 Üye
Kaplumbağam için bi paludaryum hazırlamıştım ufak tefek süsler koydum fakat biraz daha süslemek istiyorum neler koyabilirim.

Mevcut Süsler:
Suyun üstünde dinlenmesi için yapay yaprak
Kuru Alan
Taşlar
Yapay Bitkiler

Cvp: Paludaryum için süs

Ben deniz kabukları kullanıyorum, çok güzel duruyor. Onun dışında aklıma bir şey gelmiyor. :(

Yorumunuz için teşekkür ederim güzel duracağına inanıyorum. Evde denizden topladığım deniz kabukları vardı onları dezenfekte edip akvaryuma koyacağım.

Beniöm akvaryumumda sadece taş ve deniz kabukları var bol bolda yüzmeye alan sade daha güzel buluyorum akvaryumu belkide çok fazla süs koymaya gerek yoktur...

Hospi_Tospi'nin dediği gibi düşünüyorum. Fazlada doldurmayın akvaryumu. Yüzecek alan kalsın. :)

Kaplumbağamı doğal ortama en yakın şekilde yaşatmak istiyorum. Şuan kullandığım süsler akvaryumda çok sade kalıyor, bu arada akvaryumum 150 litrelik.

Bir mağara alabilirsiniz. Ürktüklerinde oraya saklanirlar

oow mağara süper olur, hiç düşünmemiştim mutlaka mağara alacağım.

Benimki beni görünce hemen bana doğru gelip kafasını uzatıyor. Arada bi laptopu akvaryumun yanına getiriyorum o da hemen bilgisayarın olduğu yere yaklaşır izlemeye başlar birlikte cs oynarız :D sayesinde herkesi indiriyorum:D

Cvp: Cvp: Paludaryum için süs

cybershot' Alıntı:
Benimki beni görünce hemen bana doğru gelip kafasını uzatıyor. Arada bi laptopu akvaryumun yanına getiriyorum o da hemen bilgisayarın olduğu yere yaklaşır izlemeye başlar birlikte cs oynarız :D sayesinde herkesi indiriyorum:D

ne kadardır besliyosun sen o tospağaları ?
bnmki kaçıyoda ondan soruyorum :D

Cvp: Cvp: Paludaryum için süs

cybershot' Alıntı:
Benim tospilerimde beni görünce tırmalıyolar akvaryumu :D Ben ne tarafa gidersen benim olduğum yere geliyorlar 5 aydır benimleler çabuk kaynaştık =)

mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=281

Burayı inceleyin bayağı ürün var.

paludaryumunuzun resmini koyun. bizde ona göre bişeyler düşünelim

Zemine kum ve uygun bir yere Mangrow kökü ekleyebilirsiniz.

Cvp: Cvp: Cvp: Paludaryum için süs

seko94seko' Alıntı:
cybershot' Alıntı:

ne kadardır besliyosun sen o tospağaları ?
bnmki kaçıyoda ondan soruyorum :D

Kaplumbağam ile 4 senedir birlikteyiz, ilk 2 sene benimkide kaçıyodu artık alıştı herhalde beni görünce hemen yanıma geliyor.

Geri