Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

patlayan ısıtıcıya alternatif ?

Alp_qlA

Yeni Üye
arkadaşlar kapluşum biraz hiperaktif galiba her ay bir ısıtıcıyı bir şekilde vantuzlarından çıkarıyor bir kısmı su üstünde kalan ısıtıcı da patlatıyor. kaplumbağalara daha uygun ısıtıcılar yok mu piyasada? sürüngenler için kaya görünümlü çeşitli ısıtıcılar gördüm internette ama onlar da su içinde kullanılıyor mu bilmiyorum. kullanan bilen arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

RE: patlayan ısıtıcıya alternatif???

korumalı ısıtıcılar var plastik ısıtıcılar var netten araştırıp sipariş verebilirsiniz hatta netten daha ucuz oluyor

bence vantuzlarını iyice yapıştırmalısınız , çünkü ben kendi ısıtıcımı zor çıkarıyorum yerinden :) ya da ilave vantuzlarla sabitlemek de çözüm olabilir.

Akvaryumu büyükse ısıtıcıyı saklayabilirsin.Fazla temas etmeyecek şekilde ısıtıcının üstünü kayalarla kaplayabilirsin hemde hoş bir dekor olur.Ama ısıtıcıyı yere enine koy öyle güzel durur. :)

Normal ısıtıcıları kumun altına gömünce kum aşırı ısındığından camıda patlatabilir.

Plastık ısıtıcılar var nette onları kullanabılırsınız.(Telefondan yazıyorum yanlıslar ıcın sımdıden ozur dılıyorum)

En fazla 2-3 mm kalınlığında 7cm e 5 cm büyklükte plastik bir tabaka hayal edin.
Bir ucundanda kablosu çıkıyor. Kumun altına gömüyorsunuz bunu, var olduğu bile belli olmuyor. 30TL ye bugn gördüm pet shopta.
Markasını hatırlamıyorum.

Geri