Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Patrick Elroy'un Kuyruğunu Isırmış

Garubey

Gümüş 3 Üye
Arkadaşlar daha önce tecrübe edeniniz var mı sizlere de sormak istedim. Patrick (Büyük kaplumbağam) Elroy'un (Ufaklık) kuyruğunu ısırmış. Hatta deyimi yerindeyse yemiş diyebiliriz. Çünkü kuyruğun uç kısmı yok bildiğin koparmış öküz!

Ben bunu dün akşam gelince fark ettim. Gündüz olmuş olabilir olay çünkü kuru alanda kurumuş kan izi vardı Elroy'umdan kalan :/ Şimdi de kuyruğun ucunda sarı renkli bir kabarcık var iltihap gibi duruyor. Nasıl bir tedavi önerirsiniz? Fotoğraf çekemedim elime aldığımda katlıyor kuyruğunu görünmüyor çünkü :(

Cvp: Patrick Elroy'un Kuyruğunu Isırmış

Bence acil veteriner görmeli ...

Bence veterinere götürün ama kendinizde batikonla pansuman yapabilirsiniz. Bunun haricinde iltihabı önlemek için antibiyotik etkili bir merhem kullanın. Bunları yaparken 1 - 2 saat kuru alanda bekletin. Geçmiş olsun, umarım büyük bir sıkıntı olmaz.

Çok geçmiş olsun.

Geçmiş olsun benimkilerde birbirinin kuyruklarını ısırıyorlardı ama koparma derecesinde değil :(

Teşekkür ederim. Yarın bir veterinere gösterip ona göre yol alsam daha iyi olur sanırım çünkü iltihap olup olmadığından emin değilim. Hoş "baticon" veya antibiyotik zarar vermez ama önce bir veteriner daha iyi olur sanırım. Umut Bey teşekkür ederim ayrıca umarım büyük bir sorun yaratmaz. Bir kaç sitede bunun ölümle sonuçlandığını okudum biraz önce bu yüzden korktum ama ELROY'da bir sıkıntı yok eski hayatına devam ediyor fakat onları ayırsam iyi olacak. Patrick onu kabullenemedi çünkü hiç...

amir.mennan' Alıntı:
Geçmiş olsun benimkilerde birbirinin kuyruklarını ısırıyorlardı ama koparma derecesinde değil :(

Patrick yemiş resmen, yara değil çünkü kuyruk kısalmış. Patrick'in kulağı olsa sonuna kadar çekesim var şu an!

Eğer elinizde varsa yinede yarayı temizlemek için baticon sürün emin olun bir zararı olmaz. İmkanınız varsa ayırmanız en iyisi olur.
Kopukluk anüs kısmı da dahil ise tehlikeli boyutta olabilir yaralanma ama bu kadar fazla değilse pek sorun olmaz sanıyorum.

Garubey çok geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun bepanthen sürün geçici olarak. Sonra da acil olarak veterinere götürün. Mikrop kapabilir.

geçmiş olsun Patrick baya bi yaramazmış

Geçmiş olsun. Veterinere kesin götürün, bir kontrolde fayda var. Bu arada bence bir arada durmaları tehlikeli gibi. Şimdi kuyrukla yetinmiş. Ama kol ve bacaklarına yada başına saldırırsa çok daha ağır yaralanmalar yada ölüm olabilir.

Şimdi veterinerden geliyorum arkadaşlar. Kuyruğundaki şişkinlik iltihapmış. Onu şırınga ile çektiler. Pansuman yapıp sarıldı şu an. Gelirken bir de ısıtıcı aldım. Eski cam bahçeye koyup biraz büyüyene kadar orada baksam iyi olacak sanırım. İç filtre ve ısıtıcı ile uzun bir süre bakabileceğim bir ortamı hazır zaten. Patrick 4 ay yanlız yaşadığı için kabullenemedi sanırım. Elroy biraz büyüsün sonra aynı akvaryuma alırım artık. Önerileriniz için teşekkürler :)

Geçmiş olsun :) Yeni bir ev arkadaşını kabullenmeleri zaman alıyor :)

Geri