Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Patrick'in sağlık sorunu

Garubey

Gümüş 3 Üye
Arkadaşlar merhabalar. Sanırım Patrick hasta. Panik yapmadan sadece gözlemledim ve size onları aktarmak istiyorum.

Suyun içinde ağzını açıp kapatıyor. Verdiğim yemleri kusuyor. Hatta stick yemleri hiç yemiyor. İlk defa Tetra Gammarus verdim kustu. Dün gece kusmuş ben onu dışkı sandım. Kırmızı solucan gibi boğum boğum bir şey.

Yaptığım hataya gelince ; 2 gün önce Patrick sudayken suyun seviyesini yükselttim. Sanırım içine koyduğum su ısınana kadar Patrick üşüttü. Bu kadar dikkatsiz olmama inanamıyorum...

Sitede akciğer enfeksiyonu ile ilgili bir çok yazı okudum ama tüm belirtileri göstermiyor. Pembeleşme yok, dibe çökme yok, yan yüzme yok. Her zamanki köşesinde takılıyor.

Şimdi size soruyorum ne oldu ve ne yapacağız?

Cvp: Patrick'in sağlık sorunu

Bence de panik yapmayın, sakince gözlemleyin. Eğer buzdolabından su koymadıysanız-ki koymamışsınızdır:) 2-3 derecelik bir fark onu hemen hasta etmez diye düşünüyorum. Belki bir şeyden korkmuş ve yem yemiyor olabilir.

Evet korkmuş olabilir çünkü tepesindeki lamba patlamış bugün... Eve gelince değiştirdim. Yem attım ikisini de kusunca gidip suyunu falanda temizledim. Şimdi karnına bir daha baktım ama anlayamadım fotoğrafını çekip yollayacağım birazdan birlikte bakalım mı? Hasta ise tedaviye başlayalım. Suyunun derecesini arttırdım şimdi. Fotoğraf geliyor.

Korktuysa muhtemelen bir süre sonra yemeye başlayacaktır. Çok endişelenmeyin. Çünkü sağlık sorunları böyle bir anda başlamaz bahsettiğiniz gibi.

mailto:/photo/my-images/854/photo3qsc.jpg/

Durum bu paranoya yaptığım için pembelikler görmeye mi başladım bilmiyorum :) Ama bir bakın siz de...

Gayet sağlıklı görünüyor afacan :)
Kabuğunda hiç bir sorun yok :)

Evet gayet sağlıklı:) Ayrıca hafif pembelik ve kahvelikler genelde büyüme lekeleri oluyor ve zaman zaman yoğunlaşıp azalabiliyorlar.

Kral! Bu gün juen'den karidesi, tortviti falan geldi. Tam gaz bakıma giderken çok moralimi bozmuştu. Demekki korkudan yapıyor. Şimdi gezinmeyede başladı. O zaman dereceyi düşüreyim de normal hayatımıza devam edelim. Çok teşekkür ederim arkadaşlar :)

mailto:/photo/my-images/204/photo3fnr.jpg/

arkadaşlar bu dışkı mı kusma mı?

Geri