Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

petshop önerisi

al yanak

Yeni Üye
hayvanları kötü şartlarda besleyen, sadece para kazanma amaçlı gerekli/gereksiz bir şeyler satmaya çalışan, hayvan beslemek isteyen ama çok bütçe ayırmak istemeyen kişileri kaçırmamak için palmiyeli kapta su kaplumbağası, fanusta balık, yuvarlak kafeste kuş beslenir diyen, birbirine uygun olmayan balıkları birlikte satan vs vs yapan petshoplardan bıktım. her yeni bulduğum petshop aynısını yaptı. sizler canlılar için olan ihtiyaçlarınızı nasıl gideriyorsunuz? canlı beslemek istediğinizde nasıl erişiyorsunuz? özellikle istanbulda öneri de bulunursanız sevinirim.

bu sorum moderatötlere. yemek sepeti'ndeki puan uygulaması gibi petshoplara başlık açılsa, yorum yapılsa, puan verilse nasıl olur? biz canlı besleyenler daha iyi, işini hakkıyla yapan petshoplara ulaşsak nasıl olur?

Petshopların birkaçı hariç diğerleri ticari mal olarak görüyor. Olay al öldür gel yine al. Ne kadar lüzumsuz mal varsa yanında da kaktırırlar.

Güvenerek alışveriş yaptığım iki firma var.
www.juenpetmarket.com
www.teleskopakvaryum.com

Juende mal çeşitliliği fazla. Balık ve sürüngen bölümleri geniş yelpazeye sahip. Alımda puanda veriyor.

O işi adminimiz zamanında giderek firmalarla görüştü. Pek sıcak bakmadılar. Sadece otuz.com döndü. O da yaptığımız yarışmada ödül verdi sadece. Yeterli sayıya ulaşamayınca onuda bittirdik.

Cvp: petshop önerisi

petşoplarla ilgili başlık açılıp değerlendirme yazılması içinde izin almak gerekiyor mu? neden firmaların konuya sıcak bakması bekleniyor?

atakan petshop nasıl? bu petshoplar canlı satışı yapıyor mu? balık, karides vs gibi canlıları almak için uygun yer lazım bana.

istanbul'da özellikle eminönü petşoplarından uzak durmak lazım.

Atakandan sadece uv ampul almışlığım var en hesaplı oradaydı, bir sıkıntı yaşamadım ama yaşayan oldu mu bilmiyorum. Hayvan satışları konusunda bilgim yok. Netten malzeme, yem aldım sürekli.

Piyasa petshopları yüksek fiyattan veriyor. Misal bazı yemler nete göre iki katı fiyatla satılıyor.

Nette ise genelde şöyle bir sıkıntı oluyor. Toplu alımlarda depoda olmayan bir malzeme var ise onun alımının gelmesi beklenirken gönderim süresi uzuyor. Bazende kargo firması kaynaklı sorun çıkabiliyor.

Ürünler kontrol edilip paketlense de kargodan kaynaklı bir arıza, kırılma olduğunda hemen kargo elemanı önünde bakılıp varsa arıza tutanak tutturulup geri veriliyor sağlam bir tane gönderiyorlar. Bu elektrikli ekipmanlarda kontrol lazım. Adamı da fazla bekletmemek. Bir seferinde adamı bekletmeyim diye elimde maket bıçağı kapıda bekliyorum, eleman görünce tırstı. Gelmekle durmak arasında kaldı dedim getir açıp bakalım sağlam değilse iade edeyim. Özellikle ısıtıcı kontrolü şart. Camları kırılabiliyor.

Konu açılabilir tabiki. Ben hemen açayım hatta.

İstanbulda isen juene gidip görerek alabilirsin. Sanırım avrupa yakasındaydı. Sitesinde alt kısımda adresi olacak.

Geri