Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Piyasadaki Kaliteli Yemler

aragorn

Bordo Bereli
Tetra Reptomin Sticks 500 Ml. 110 Gr.
Su kaplumbağalarının beslenme alışkanlıklarına uygun olarak geliştirilmiş, sağlıklı, lezzetli stick formda ana yemdir.
Kaplumbağalar için tüm gerekli besinleri içerir
Zengin kalsiyum içeriği sayesinde, sağlıklı bir kabuk oluşumu ve güçlü kemik gelişimi sağlar
Yüksek oranda, kolay sindirilebilir protein içerir.
Ürünün İçeriği:
Class Bitkisel ürünler, balık ve balık ürünleri, bitkisel protein ekstraktı, maya, yağlar, yosun, yumuşak ve sert kabuklu deniz ürünleri, lesitin, lysin, vitamin ve mineraller.
fiyatı:25-30 tl

Tetra Fauna Gammarus 10 Gr. 100 Ml
Yüksek değerli besin olarak güneşte kurutulmuş dere yangeci piresi.
Doğal mineraller ve lifler açısından zengindir.
Kaplumbağaların doğal yemleri olan gammaruslar özel bir yöntem ile kurutularak hazırlandığından tüm doğal besinleri içerir.
Tüm doğal formunu korur, hijyenik ortamda işlenip paketlendiğinden hiçbir bakteri barındırmaz, sterildir.
Kaplumbağalar için doğal beslenme alışkanlıklarına uygun türe özgü beslenme olanağı sağlayan, kurutulmuş, steril, kaliteli gammarus yemdir.
fiyatı:8-10 tl

Sera Raffy I (Gammarus) Kaplumbağa Yemi 250 Ml.35 Gr.
Kara Kaplumbağaları ve küçük kertenkeleler için de ideal bir ek yemdir...
Su kaplumbağaları ve kertenkeleler için kuvvetli yemdir.
İçindekiler :
Gammarus , sardalya , karidesler
Analiz :
Ham Protein %52,7
Ham Yağ %5,4
Ham Lif %7,8
Nem %10,8
Ham Kül %22,6
fiyatı:12-15 tl

Sera Raffy Mineral Kaplumbağa Yemi 250 Ml.55 Gr
Zengin kalsiyum içeriği sayesinde ,kabuk ve gelişimine önemli ölçüde yardımcı olna ve sürüngenlerin sağlıklı gelişimi için önemli mineral ve vitaminleri içeren yemdir.
Raffy mineral ile değişimli olarak raffy I, raffy P Raffy Royal verilerek çeşitli besin ihtiyaçlarını karşılamak dengeli bir gelişm için faydalı olacaktır.
Su üstünde yüzebilen kalsiyum ve diğer mineraller açısından çok zengin olan sera raffy yem çubukları iskeletin ve kabuğun gelişmesinde yardım eder.
İçindekiler :
Buğday unu, balık yumurta akı,gammarüs ,yumuşak hayvanlar, midye , bitki unu , yağ , lesitin içermektedir.
Vitaminler :
Vitamin A 30,000 IU
Vitamin D3 1,500 IU
fiyatı:12-15 tl

Sera Raffy P Kaplumbağa Yemi 250 Ml.50 Gr
Tüm su kaplumbağaları ve kertenkeleler için yem çubuklarıdır...
Lezzetli yem çubukları yaşam için gerekli tüm maddeleri içerir.
Örneğin doğal bir kabuk iskelet gelişimi için kalsiyumdur.
Kara kaplumbağalar için leziz bir gıdadır.
Su kaplumbağaları ve kertenkeleler için kuvvetlidir.
İçindekiler :
Balık ve balık türevleri , tahıl, mayalar , bitkisel türevler , yumuşaklçalar ve kabuklular içermektedir.
Analiz :
Ham Protein %39,0
Ham Yağ %6,0
Ham Lif %4,1
Nem %6,5
Ham Kül %4,5
Vitaminler :
Vitamin A 30,000 IU
Vitamin D3 1,500 IU
fiyatı:10-12 tl

Sera Raffy Royal 1000 ML
Sera raffy royal, su kaplumbağaları için özel olarak hazırlanmış, dondurulup-kurutulmuş küçük gerçek balıklardan oluşan doğal bir yemdir
fiyatı:35-40 tl

Sera Reptil Professional Carnivor Kaplumbağa Yemi 250 ML. 85gr
Sera Reptil Professional Carnivor küçük su kaplumbağaları gibi etçil sürüngenler için yeni bir iç içe yemdir...
Dış kısım yüksek kalitede proteinler ve yağlar içerir.
İç kısım gerekli vitaminler ve mineraller içerir bu da su yosunları gibi direnci artırır.
En uygun hale getirilen kalsiyum / fosfat oranı kabukta ve kemiklerde sağlıklı bir gelişim sağlar.
İçindekiler :
Nem %5,5
Yağ %8
Protein %38
Lif %5
Kül %8
Kalsiyum %2
Vitaminler :
Vitamin A 38000 IU
Vitamin D3 2000 IU
Vitamin E 120 MG KG
Vitamin C 550 MG KG
fiyatı:13-16 tl

Sanyu Turtle Stick 39 GR Kutu
Bu ürün su kaplumbağaları , sürüngenler ve diğer amfibik hayvanlar için dengeli ve besleyici bir yemdir.
Ürün akvaryuma atıldığında sü yüzeyinde asılı kalır ve bu durum kablumbağanın beslenme alışkanlığına uygundur.
Bu ürün kablumbağanın kemik ve kabuğunu güçlendirecek yapıdadır.
Yüksek Miktarda C vitamin içermektedir.

Bunların yanında Sanyu'nun karidesini , Sera'nın Baby Gran'ını ve Vitakraft'ın kaplumbağa yemini kullanabilirsiniz.Sanyu'nun karidesi içerdiği proteini sayesinde oldukça faydalı ve kaplumbağalar tarafından çok sevilen bir yemdir.Sera'nın Baby Gran'ı bebek kaplumbağalara gereken vitamin ve mineralleri sağlar.Her menünün içinde olması gereken bir yem diye düşünüyorum.Vitakraft'ın kaplumbağa yemi de içeridiği otçul gıdayla yetişkin veya da bebek kaplumbağalara gerekli bir çok vitamini ve minerali sağlar.Özellikle meyve veya da sebze yemeyen bebek kaplumbağalara tavsiye ederim.Çoğu kaplumbağanın beğendiği bir yemdir.

Ayrıca ben kullanmadım fakat kullanan arkadaşların çok methettiği bir yem olan Tetra'yı da deneyebilirsiniz.Yabancı kaynaklarda da sık sık rastladım , yurtdışında da kullanılan bir yemdir.Sera gibi iyi bir yemmiş.

en iyisi hangisi sizce siz hangi yemleri ve kaç çeşit yem kullanıyorsunuz?

sera ve tetranın tüm yemleri oldukça kalitelidir.. raffy-ı. raffy-p, raffy vital, tetra gammarus, tetra reptomin fazlasıyla ihtiyaçlarını görecektir..

Tetra yemler uzun zamandır ülkemize gelmiyor.Küçük poşet içinde satılan tetra yemler var.Onları almanı tavsiye etmem çünkü güvenlik bandı yok.Sera raffy p alırsan bütün ihtiyaçlarını görecektir(içeriği çok zengin)ayrıca karideste alman lazım fakat bu karides ek yem olmalıdır.Verdiğin stick yemin sayısını geçmemelidir.Ben şahsen mevsim kış olduğundan güneşlendiremiyorum 2 günde bir yemlerine vitamin damlatıp takviye ediyorum.Alacağın yemde güvenlik jelatinini ve son kullanma tarihini kontraol et mutlaka.

raffy ı nın içeriği çok büyük oranda karidestir ayrıca karınca yumurtaları ve sinek larvaları da içerir yani protein açısından oldukça zengindir ve bir stick yemin yanında ek yem olarak kullanabilirsiniz..

aragorn' Alıntı:
raffy ı nın içeriği çok büyük oranda karidestir ayrıca karınca yumurtaları ve sinek larvaları da içerir yani protein açısından oldukça zengindir ve bir stick yemin yanında ek yem olarak kullanabilirsiniz..

O yüzden mi içinden siyah sert sert şeyler çıkıyor.Bende ne olduklarını çözmeye çalışıyordum :D

Sanyu Turtle Stick 39 GR Kutu
Bu ürün su kaplumbağaları , sürüngenler ve diğer amfibik hayvanlar için dengeli ve besleyici bir yemdir.
Ürün akvaryuma atıldığında sü yüzeyinde asılı kalır ve bu durum kablumbağanın beslenme alışkanlığına uygundur.
Bu ürün kablumbağanın kemik ve kabuğunu güçlendirecek yapıdadır.
Yüksek Miktarda C vitamin içermektedir.

kullanıyorum. teşekkürler.

Geri