Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Plastik ve Cam Isıtıcı

Keplümbe

Yeni Üye
Başlangıç için yaptırdığım akvaryum sonunda geldi . Malum hem işin acemiliği hemde kaplumbağanın gözüme küçük gelmesi dolayısıyla pek büyük bir akvaryum yaptırmadım . Şimdi ise iç tesisatı yapıyorum. Isıtıcılara baktığımda plastik ve cam olarak iki farklı seçenek gördüm . Aralarındaki farkı, avantaj veya dezavantajlarını anlatırsanız sevinirm. Bu arada plastikte sanırım kırılma riski yokmuş bulabileceğim en ufak boyutlu ve 25 w lık bir plastik ısıtıcı (akvaryumum ufak olduğu için şimdilik yeter sanırım)gösterebilirmisiniz bir link ile . Teşekkürler.

Daha önce hiç plastik ısıtıcı kullanmadım ama fiyatları normal ısıtıcılara göre daha pahalı oluyor.
Korumalı bir cam ısıtıcı alabilirsiniz.Ya da normal bir ısıtıcı alıp ona ısıtıcı koruyuculardan alabilirsiniz.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=4540 Bu ürün uzun seneler kullanılabilecek bir ürün.
Eğer bütçe ayırabiliyorsanız alabildiğiniz en iyi olanı alın.

Bence cam kullan derim çünkü cam en sağlıklısı.

Plastik ısıtıcı link: mailto:/product_info.php?manufacturers_id=1207&products_id=30120&osCsid=r6beb8f85022ntl1om9qaiiub7

Plastiğin avantajları:
*Dediğiniz gibi kırılma tehlikesi yok.
*Kullanımı cama göre daha kolay.(taşıması sırasında kırılma korkun olmaz)
*Cam ısıtıcılar patlayabiliyor ama bunun patlayabileceğini sanmıyorum.
*Cama göre daha dayanıklı.
Plastiğin dez avantajları:
*Bence görünümü hoş durmuyor.
*Cama göre daha pahalı.
*Bu konuda emin değilim ama üstünde daha fazla bakteri ürer.
Camın avantajları:
*Bence daha hoş gözüküyor.
*Petshoplarda daha kolay bulma imkanınız var.
*Camı kırıldığında yada patladığında camının petshoptan temin edip değiştirebilirsiniz.
*Dediğim gibi bence plastiğe göre daha sağlıklı.
Camın dez avatajları:
*Kırılabilir, patlayabilir.
*Kapluşun belki dokunup yanabilir.Ama bunun için muhafazalar mevcut ( mailto:/product_info.php?cPath=9420_9348_9174&products_id=26279 )

Şimdilik bunlar aklıma geliyor...

Geri