Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Prensesim :(

jadeite

Bordo Bereli
Arkadaşlar, canım kapluşum prenses bugün çok durgun ve iştahsızdı. Birkaç ay önce akciğer enfeksiyonu geçirmişti bunu sizlerle de paylaşmıştım hatırlıyanlar varsa. Acaba hastalığı tekrar mı etmeye başladı? Eğer öyleyse çok üzülürüm onu iyileştirmek için çok çaba harcadım :( Şu anda da çaresiz kaldım:'( İyi bir veteriner bulursam götürücem hemen :(

Cvp: Prensesim :(

Ankara dikmende oturuyorum bizim burada bir kaç tane veteriner kliniği var ama ne kadar anlarlar kapluşlardan? Yarın gidip göstericem prensesimi :(

Bazen kısa süreli durgunluk olabiliyor kaplumbağalarda. Bir gün saatlerce kuru alandayken ertesi gün hiç çıkmıyorlar. 1-2 gün gözlemleyin. Bu arada vitamin desteğini haftada 2-3 güne çıkarın. Gece de üstünü kapatın akvaryumun. Bunlara rağmen ilerlerse direkt tedaviye başlamak gerekebilir.

Hacettepede ve ya diğer üniversitelerde veterinerlikfakültesi var mı? En güzel tedaviyi onlar uyguluyor..

Tabi ya doğru yarın bizim Ankara üniversitesinin veteriner fakültesine götürüyüm. Bizim fakülteye de yakın hem. Saolun iyi hatırlattınız.

Yeşim Hanım hiç düşünmeden Ankara Üniversitesi veterinerlik fakültesine götürün.
Orada Arif Kurtdede hoca olması lazım.Reptil uzmanı kendisi.Eğer ona ulaşma imkanınız olursa direkt ona götürün Prensesi.

aman aman:( geçmiş olsun:(

şuanda durumu ne prensesin? nazar değdi :(

Geri