Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Püskül gibi şeyler nedir?

tevet0777

Bronz 1 Üye
mer haba arkadaşlar benim kırmızı yanaklı kaplumbağalarımda gözlemlediğim bir durum var bir yardımcı olurmusunuz video ve fotoğraf paylaşacağım. ayaklarının ve kuyruklarının orada püskül gibi şeyler var nedir acaba anlayamadım.

https://www.youtube.com/watch?v=U7W6ze2wbGo&feature=youtu.be

Ekli dosyalar

• IMG_8016.JPG
    IMG_8016.JPG
    498.9 KB · Görüntüleme: 149
  • IMG_8019.JPG
    IMG_8019.JPG
    730.4 KB · Görüntüleme: 151
RE: Arkadaşlar bir yardımcı olurmusunuz

Deri değiştiriyor, büyüme süreci boyunca dönem dönem olacak. Akvaryum içinde ekipmanlar tam mı? Özellikle zeminde silis kum kullanırsanız hayvan kaşınarak bu derilerden kurutulur.

Videoyu şimdi farkettim. Silis kum var zeminde bu yeterli olacaktır herhangi bir mudahale gerekmez.

Forum kuralları geregince, Konu başlığını daha anlaşılır olması için değiştirdim.

Cvp: Püskül gibi şeyler nedir?

çok teşekkür ederim bütün ekpmanlarım mevcut.kuru alan ısıtıcı iç filtre.silis kumu.mamalarından karides normal tetra mama.vitamin damla vitamin mama.
Ama Bu keretalar kuru alana çıkmıyorlar.Kurutucu ışık aldım kuru alana olan uzaklığı 10-15 cm.elimle bakıyorum çok tatlı bir sıcağı var. Korkuyorum Kabukları yumuşayacak diye.
Boğazları iyi hapur hupur maşallah.

Kuru alan üzerine bir derece bırakın ve sıcaklığı ölçün. Su 27-28°C , kuru alan 31-33°C olmalı. Isıyı sabitleyin

Kuru alana çıkmaya kırabilirler. Alışınca ve yalnız olduklarında çıkarlar.

Deri işini neslihan anlatmış. Karides dediğini açık aldıysan kullanma ya bayattır yada parazit yumurtası taşıyabilir. Sera, jbl, prodac, tetra ve tropical harici ürün kullanma.

Sera raffy P mutlaka olsun. Vitamin mama dediğin sera mineral mi ? Mineral varken damlaya gerek kalmaz. Bu yem haftada bir gün verilir.

6 cm kabuk boyunu geçmiş sanırım jbl agil de alabilirsin kemik kas gelişimi sağlayan lizin amino asidi içerir. Sert yemdir. İlk başta zorlanacaktır. Çene kaslarını güçlendirir.

Kuru alan ısısı 32 derece su 28 derece olacak

Cvp: Püskül gibi şeyler nedir?

aynen [font=Tahoma, Geneva, sans-serif]Sera raffy P aldım onu pek yemiyorlar zeten arasıra.
Karides deli gibi yiyorlar ama açık alıyorum evet dediğin gibi. olmazsa onuda kapalı alayım.[/font]

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]sanırım kapalılar daha iyi.

Ama açık aldığım Karideslerde temiz gibi sanki.ama güven olmaz tabiki

[/font]

Sera raffy p ana yemdir. Ondan daha fazla yemeleri lazım. Karides protein desteği sağlar.
Haftada 3 gün raffy p ver 2gun karides ver.
Cem söylemiş 6cm den büyük hayvan birgunde jbl agil ver. Kalan 1gunde de mineral yem verebilirsin.

Geri