Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Radyasyon

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar kapluşlarımın akvaryumunun bulunduğu yer bilgisayarın hoperlörlerin modemin bulunduğu yerin yanı bildiğim kadarıyla bu bahsettiklerim radyasyon seviyesi yüksek ama kaplumbağalarıma zararı olurmu bilmiyorum zararı fazla ise yerini değiştirmeyi düşünüyorum.

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

RE: Radrasyon

O radyasyon sadece o odada değil tüm evde var :) Ayrıca sokaktada var.Ve dışarıdada...Yani heryer radyasyon.Nereye koyarsan koy radyasyon alacaktır.Ancak radyasyon önleyici bitkilerimiz vs... var.Onlardan koyabilirsiniz odaya :)

Radyasyon yiyen bitkiler var bildiğim kadarıyla. Ama tabi tam önlemiyolar onların amacı radyasyon önlemek değil zaten. Belki onlardan almak isteyebilirsin. :)
Özellikle kaktüs. *

Kaktüs önlüyosa ben dekor amaçlı odama 2-3 kaktüs alsam olurmu. :) Akvaryuma koyacak deyilim heralde. :D:clover:

Ama akvaryuma fazla yaklaştırmayın. Hayvanınıza ürkünç gelebilir :)

Çok yakına koyunca onu yem sanıp, ona doğru gitmek istiyorlar.Benim akvaryumun yanında bambu vardı ona ulaşabilmek için akvaryumdan çıktığını biliyorum.Şans eseri bambunun suyunun içine düşmüş ve bir şey olmamıştı.

bende duymuştum kaktüsün radyasyon emdiğini... hatta bi aralar samsun' da bu şekilde satılıyordu :D

Kardeşim heryerde radrasyon var ya birşey olmaz sen gene de kaktüs al elbet bir yararı olur :)

Saygılarımla...

bencede kaktüs al :) ama 2-3 taneye gerek yok, 1 tane alman yeterlidir bence :)

Kaktüs radyasyon koruyucu olarak kullanılması çok yanlış. Evrendeki her canlı radyasyonu emer/geçirir. Yani kaktüsün özelliği değildir bu. Onun yerine bir insanıda koysanız o da radyasyonu emer/geçirir. Kaktüs olayı tamamen yalandır. :)

Geri