Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Regaib Kandili (01.05.2014)

AEK

Bordo Bereli
Bugün Regaib Kandili, tüm dualarınız kabul olur inşallah.

Cvp: Regaib Kandili (01.05.2014)

herkesin regaip kandilini kutlarım. ayrıca kaplumbağaların kölesi olduğumuzdan emekçi, işçi sınıfı olarak işçi bayramınızı da kutlarım.

Tesekkürler paylasim için, Hayırlı kandiller herkese.

Nice beraber sağlıklı kandillere , kandilimiz mübarek olsun :) abilerimin ablalarımın ellerinden öperim :)

tüm müslüman aleminin kandilini kutlarım nice birlikte kandillere inşallah

Konuyu gec gordum,gecmis kandiliniz mubarek olsun.

Cem, iscisin sen isci kal diyor kaplumbagalar sana =)

bu konuda önümüzdeki hafta yoğunluğuna bakarsak emre benden daha ilerde. :smile:

Emre is ve kapluslar disinda kendisine nasil zaman ayiriyor anlamis degilim zaten =)

onun zaman ayırma işi de benimki gibi şöyle oluyor. arkadaşlarla otururken onları sallamayıp cepten forumu takip ediyoruz. görüştük mü görüştük oluyor. tabi arada iyi ki geldin ha diye bir de zılgıt yediğimiz oluyor.

Allah tan artık herkes birşeyle ilgileniyor ortamlarda. Laf gelirse sizin gibi boş muhabbet yapmıyorum diyorum. Benim işte yoğun ayrıca. Bir gece arkadaşlarla çıktık. Bir sorun vardı işte, aramayan kalmadı. Aynı dediğin oldu Cem, sen neden geldinki dediler. Bütün akşam telefonla konuşmuşum. Yüssüzlüğe vurup çay içmeye geldim ben dedim :)
Şaka bir yana benim avantajım uykuyu az sevmem. Bu sebeple fazla noktaya koşabiliyorum.

=)) İyi bari,Allah eksik etmesin sizleri forumdan =)

Herkesin elinde bir ugrasi oldugu konusuna katiliyorum. Ay check in yapacagim,ay foto.mu cektireyim,ay facebookta kimler like.lamis diye zaten muhabbetin en az 1 saati karsi taraf kaynakli kayniyor =)

onlara vakit ayıramıyorum. bu sebeple facebook, twitter kullanmıyorum. bir tek araba bakımı ile ilgili bir siteye üyeyim ona da en fazla 20 dakika ayırabiliyorum. kendi kaplumbağalarıma ayırdığım zaman kadar. :smile: borsa ile ilgileniyordum bu ara onu da boşladım. forumu takip edeyim diye laptop, cep telefonu aldım. foruma yaptığım masraf kaplumbağalardan fazla anlayacağın.

Ben bir facebook,bir de buraya uyeyim.Bu ikisi disinda,uyeliklerden bunaliyorum sahsen.Hele mailime gelen firsat mailleri vb..Hepsinin uyeliklerini iptal ettim =))

Sadece okumaya bile epey zaman gidiyor forumu.Bir de mesaj gelmis mi diye surekli log in olmak falan. Bende birseye hemen o an bakma hastaligi oldugu icin,sanirim moderator olsam kafayi yerdim =)))

Bazen okadar yoruluyorum ki goruyorum ama nasil olsa biri yazar diye cevap yazmiyorum :)
Nadirde olsa 1-2 konu gozumuzden kaciyor

ilk başlarda yoğunluktan gündüzleri giremiyordum. ancak saat 22:00'den sonra fırsat buluyordum. o zaman laptop telefonda yok. sabah 4-5'lerde yattığımı bilirim. 2-3 saat uykuyla tekrar güne başlardım. izmirde olduğum zamanlar biraz daha geç kalkıyordum.

o dönem hakikaten zordu. bir ton mesaja bakarken bir taraftan da yenileri geliyordu. bir taraftan imla düzelt uygun yerlere tasnifini yap. bir taraftan yeni yorum gönderene cevap yetiştir. esas zamanı bunlar alıyordu. neyse işi kolaylaştırdık. o zamanlar sadece emre ile ben vardım sonradan yardımcı ekip yetişti sağolsunlar bizi kurtardılar.

Alisarp, ben de bir iki basit soruyu gorup ayni seyi dusunduydum =) Hani siz daha kapsamli yaziyorsunuz ya =)

Cem,valla anlattiklarindan sonra,suanki halinin rahatlamis oldugunu gordum,sevindim =)

Aaa bu arada neydi o,ne diyorlardi, foruma 1000 yeni uye mi gelecekmis,neymis? =))))))))))))))))))))))))))))))

iyi ben dilekçe verip tayinimi isteyim o halde. :smile:

Bu kaplumbağa satışı yaz başları olan yoğunluğu bu sene azaltır. Okul bitince aileler çocuklarına bu dönem çok kaplumbağa alıyordu ve çok sorun oluyordu. Bu sene bu olmayacak sanırım. Ama forumda biraz hareketsiz geçecek gibi.

öyle, en azından sahiplendirme yapılacaklara fırsat doğdu. verilecek kişilerde seçici davranılarak güzel bir hayata devam edebilirler.

Geri