Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3 gün tek kalır mı

3 gün evde olmayacağım kaplumbağam tek kalabilir mi
ben 1.5 gün gidecekken bile komşuya bırakmıştım bence bırak hayvan 3 gün aç kalmasın eziyet etmiş olursun bakamayacaksan almasaydın mantığı kesinlikle öyle bir şey yapma yem verebilecek bir mekanizma felan yapmaya çalış

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

ben 1.5 gün gidecekken bile komşuya bırakmıştım bence bırak hayvan 3 gün aç kalmasın eziyet etmiş olursun bakamayacaksan almasaydın mantığı kesinlikle öyle bir şey yapma yem verebilecek bir mekanizma felan yapmaya çalış
Alakası yok kuru alana 2-3 öğünlük yem koyarsan 3 gün durabilir.
Ben tatile gittiğimde kuru alana 2-3 öğünlük yem koymuştum 3 gün boyunca durdu.

Alakası yok kuru alana 2-3 öğünlük yem koyarsan 3 gün durabilir.
Ben tatile gittiğimde kuru alana 2-3 öğünlük yem koymuştum 3 gün boyunca durdu.
hayvanda sindirim enzimleri olmadığından dolayı kuru alanda yem yiyemez suyun içinde yemesi gerekir eğer hayvan kuru alandan alıp ıslatıp yiyebilirse yiyebilir ama yiyebilir mi bilmiyorum (benim bildiğim bu şekilde)

hayvanda sindirim enzimleri olmadığından dolayı kuru alanda yem yiyemez suyun içinde yemesi gerekir eğer hayvan kuru alandan alıp ıslatıp yiyebilirse yiyebilir ama yiyebilir mi bilmiyorum (benim bildiğim bu şekilde)
Kuru alandan yemi alıp suya inip yiyor.

Doğrudur kaplumbağaların tükürük bezi yoktur o yüzden kuru alanda yiyemezler.

2 gün yem yememesi başkasına bırakmaktan, ortamından çıkarmaktan kat be kat güvenli o boyuttaki bir kaplumbağa için

15 cm kabuk boyunda ise gideceğiniz gün stick yemle yemleyin birkaç fazla verin. Giderken kuru alanın bir köşesine 25-30 tane stick koyun. Hayvan alıp suya inip yer. Ayrıca dışkısını da yer.

Yalnız bir anda hepsini yemeye çalışırsa hazımsızlık kusma ihtimali olur. Gözleri doymuyor. Öyle olursa geldiğinizde kusmuk yüzünden suyu değişmek icap edebilir.

Akvaryum olduğu gibi kalsın suyu azalmayın. Yalnız ısıtma lambasına zamanlayıcı takın. Kendi açılıp kapansın.

İç filtre kullanıyorsanız bir gün önce filtreyi temizleyin.

Geri