Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

res ve cumberland çiftleşebilir mi ?

samet52

SKF Delisi
res ve cumberland çiftleşebilir mi bu konuda bir sorun çıkar mı

Emre bey in yazısında bunu da yazmıştı sadece yapay ortamlarda olabiliyormuş ama akvaryum ortamında olabilir mi bilmiyorum

Cvp: res ve cumberland çiftleşebilir mi ?

Araştırmalarım sonucu alt türlerde biyolojik duvar sebebi ile çiftleşmiyor. Ancak genetik oynama gibi yöntemlerle türleri karıştırıyorlar. Hatta slider ve map tarzı farklı türleride karıştırıyorlar. Tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum.

bir zararı yoksa önemli değil çünkü aynı akvaryumda res ve cumberland düşünüyorum

Benim büyük akvaryumumda iki res ve bir cumberland var. Res olanlar birbirlerine uzun zamandır kur yapıyorlar, ancak cumberland zaten daha ufak olduğu için onlara bu anlamda yaklaşmıyor. Diğerleride birbiri aralarında yapsada ona hiç kur yapmadı. Cumberland bazen aralarından dahi geçse, kur aktivitelerinide bölse rahatsız olmuyorlar. Tabi ileride ne olur bilemem.
Doğada da aynı ortamda birbirleri ile karşılaşınca çiftleşmiyorlar.

Geri