Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağamın kabuğu yumuşadı

Evet karides ile gammarus aynı şey zaten.
Teşekkür ederim peki bu elimdeki karides ve sticki günde kaç kere nasıl vermem gerekiyor ? Ona ek olarak havuç vs vitamin içeren nasıl yiyecekler verebilirim? Pek bir bilgim yok bu forumu keşfetmem çok iyi oldu çok teşekkür ederim size ve cem beye.

Teşekkür ederim peki bu elimdeki karides ve sticki günde kaç kere nasıl vermem gerekiyor ? Ona ek olarak havuç vs vitamin içeren nasıl yiyecekler verebilirim? Pek bir bilgim yok bu forumu keşfetmem çok iyi oldu çok teşekkür ederim size ve cem beye.
Şimdilik sebze vermenize gerek yok. Her türlü yemi kafa boyutu kadar veriyoruz. Yemi elinize alın ve kafasına kaç tane sığar diye bakın.

Rica ederim. Herhangi bir sorunuz olursa mutlaka sorun.

Sabah akşam 2 kere besleyin. Öğün başına 4 5 gammarus yada 2 stick verin.

Sebze vermenize gerek yok vitaminde ve tropical BioreptW de mineral vitamin var. Ayda 1 2 kere bir parça marul vrebilirsiniz sert sulu olan kısmından verin.

Şuan güneşe koydum güneş alıyor
Yerini de değiştirdim .
Yapmam gerekenleri kısaca özetliyorum eksik unuttuğum yer varsa söyler misiniz.
Yemlerini aldım devit ve göz damlasını aldım cem beyin söylediği üzere ancak deviti nasıl kullanacağımı bilmiyorum .
Aldığım vitamini nasıl vereceğim bir de onu merak ediyorum. Deep fix olanı.

Rica ederim. Herhangi bir sorunuz olursa mutlaka sorun

Şuan güneşe koydum güneş alıyor
Yerini de değiştirdim .
Yapmam gerekenleri kısaca özetliyorum eksik unuttuğum yer varsa söyler misiniz.
Yemlerini aldım devit ve göz damlasını aldım cem beyin söylediği üzere ancak deviti nasıl kullanacağımı bilmiyorum .
Aldığım vitamini nasıl vereceğim bir de onu merak ediyorum. Deep fix olanı.
Vitaminin ve göz damlasının kullanımını cem bey anlatır.
Yem olarak ne aldınız?

Şimdilik bunlar yeterli.

Bu arada yemleri ve vitamini buzdolabına koyun havalar çok sıcak bozulabilir.
Tamam çok teşekkürler.
Bu arada en son resimde kafasının oradaki beyaz lekehakkında bir bilginiz var mıdır?
Bir de diş fırçasıyla temizlik konusunda yardımcı olur musunuz? Çünkü üzerinde beyaz soyulan şeyler var

Tamam çok teşekkürler.
Bu arada en son resimde kafasının oradaki beyaz lekehakkında bir bilginiz var mıdır?
Bir de diş fırçasıyla temizlik konusunda yardımcı olur musunuz?
Hayvanın kabuğunu sadece kir bağladığında veya mantar olduğunda fırçalıyoruz.

Diş fırçasının üzerine karbonat veya sofra tuzu döküp kabuğunu fırçalıyoruz ve akvaryum suyu ile emsal sıcaklıkta duruluyoruz.

Isıtıcı lambanın faydalarından biri de kabuğundaki mantarın çoğalmasını engeller verdiği ısı sayesinde.

Hayvanın kabuğunu sadece kir bağladığında veya mantar olduğunda fırçalıyoruz.

Diş fırçasının üzerine karbonat veya sofra tuzu döküp kabuğunu fırçalıyoruz ve akvaryum suyu ile emsal sıcaklıkta duruluyoruz.

Isıtıcı lambanın faydalarından biri de kabuğundaki mantarın çoğalmasını engeller verdiği ısı sayesinde.
Üstünde ve altında o beyaz şeylerden var o yüzden fırçalamam gerekli değil mi?

Yavrularda esnek yapıda olması normaldir. Gözü kapalı olan resim son resim ise bir miktar eksiklik söz konusu.

Kullandığınız vitamin nedir? Markası ve içeriğinin resmini atabilir misiniz? Deviti ona göre yazayım.

Gentagutu sabah akşam 10-15 saniye arayla her iki gözünede ikişer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin. Ayrıca günde bir defa ağzına da 1 damla damlatın.

Reptominin normali iridir. Hayvana uygun değildir. O halde tropical biorept supreme young yemi alın.

Atakan petshopa bakın. Cimri ve akakçede kıyaslayın hesaplı olanı alın. Nette hem taze hem ucuza alırsınız. Tropical axothl yemi önerecektim ama 250 tl olmuş. Bir de dajana gammarus sticks yemi alın. Bu yemler yeterli.

Cinsiyet 10 cm kabuk boyuna doğru belli olur.

Kabuk pislik bağladıysa suyun kirliliğindendir temiz tutun emsal sıcaklıkta su ile değişin.

Kum olarak vitasand pro78 marka sarı silis kum yada 1 mm çapında dere kumu alın.
Cem bey merhaba cevaplarınız için teşekkür ederim.
Devit ve göz damlasını aldım göz damlasını ne kadar süre kullanmam gerekiyor?
Ve deviti nasıl kullanabilirim ?
Ayrıca alt ve üst kabuğundaki o beyaz soyulan şeyler için diş fırçasıyla fırçalayabilir miyim?
En önemli sorum da güneşe koyuyorum direkt güneş alsın diye. D vitamini ihtiyacı olduğu için. Ne kadar durmalı? 2-3 saat fazla mı?

Son düzenleme:
Dajana gammarus değil gammarus sticks yem olacak. Yem yiyorsa stick yeme damlatıp suda hemen önüne atın yesin. Gammarusa olmaz. Stick yem olacak.

Deviti ilk hafta 2 günde bir 1 damla damlatıp verin. Sonraki 2 hafta 3 günde bir 1 damla. Sonra bakalım.

Gentayı gözlere ikişer, ağzına her gün 1 damla damlatın. Ağıza 10 gün gözler düzelene kadar damlatılacak.

Tropical biorept W yemi daha büyük hayvanlar için şimdi almayın.

Stick yemde sera raffyP de olur. Tropical biorept supreme young da.

6 cm kabuk boyuna kadar protein ağırlıklı beslenirler. Sebze vermeyin.

8 cm kabuk boyuna kadar sabah akşam iki öğün sonrasında tek öğüne düşeriz.

Güneşe koymayın ısıtma lambası alın. Hayvanı pişirirsiniz.

Şimdi baktım son resimde daha net gözüküyor hayvanın kafatasından kalsiyum çekilmiş. Yapısı bozulmuş.

O beyazlığa fazla bastırmadan kulak pamuğunu ıslatıp hafifçe sürtün. Çıkmazsa gözüne gelmeyecek baticon yoksa tentürdüota kulak pamuğunu batırıp o bölgeye sürün.

Eksik birşey kaldı mı?

Dajana gammarus değil gammarus sticks yem olacak. Yem yiyorsa stick yeme damlatıp suda hemen önüne atın yesin. Gammarusa olmaz. Stick yem olacak.

Deviti ilk hafta 2 günde bir 1 damla damlatıp verin. Sonraki 2 hafta 3 günde bir 1 damla. Sonra bakalım.

Gentayı gözlere ikişer, ağzına her gün 1 damla damlatın. Ağıza 10 gün gözler düzelene kadar damlatılacak.

Tropical biorept W yemi daha büyük hayvanlar için şimdi almayın.

Stick yemde sera raffyP de olur. Tropical biorept supreme young da.

6 cm kabuk boyuna kadar protein ağırlıklı beslenirler. Sebze vermeyin.

8 cm kabuk boyuna kadar sabah akşam iki öğün sonrasında tek öğüne düşeriz.

Güneşe koymayın ısıtma lambası alın. Hayvanı pişirirsiniz.

Şimdi baktım son resimde daha net gözüküyor hayvanın kafatasından kalsiyum çekilmiş. Yapısı bozulmuş.

O beyazlığa fazla bastırmadan kulak pamuğunu ıslatıp hafifçe sürtün. Çıkmazsa gözüne gelmeyecek baticon yoksa tentürdüota kulak pamuğunu batırıp o bölgeye sürün.

Eksik birşey kaldı mı?
Çok teşekkür ederim bilgileriniz için stick yem gelir gelmez devite başlayacağım.
Son olarak ısıtma lambası olarak önereceğiniz lamba var mıdır? Akkor flamanlı ya da halojen demişti bir arkadaşımız. Sizinde öneriniz varsa bakmak istiyorum maalesef çok pahalılar daha uygun ve kaliteli bir ürün öneriniz varsa eğer.
Ve sizce bu durum düzelir mi ?
Gözündeki sıkıntı nedir peki ben birşey göremedim ama damla için soruyorum

Son düzenleme:
Geri