Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sahip aranıyor zavallı king 3yaşında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cvp: sahip aranıyor zavallı king 3yaşında

biraz daha detaylı açıklama yaparsanız daha iyi olur. Misal çok özel olmazsa neden sahiplendirmek istediğinizi söyler misiniz ? ve bir de kaplumbağanızın fotoğrafını paylaşabilir misiniz. Bu şekilde daha kolay bir ev bulabilirsiniz :)

Bakicak yerim yok

Yavrulara saldiriyor

Buda fotosu

Bu kendisi

Ekli dosyalar

• IMAG0088-1.jpg
    IMAG0088-1.jpg
    269.4 KB · Görüntüleme: 29
hmm anladım. İnşallah en kısa zamanda bulunur. Kapta mı bakıyorsunuz kaplumbağalarınıza

Otekine saldirmasin diyee 2yavru var

Otekine saldirmasin diyee 2yavru var

burcu senin baktıkların yeterli, fazlaya gidersen maliyetlerle başa çıkamazsın.

muratcan, hayvanın cinsiyeti ve kabuk boyunu da yazarsan alacak kişi için daha detaylı bilgi olur. ben dişiye benzettim ama. hayvan, akvaryumu sahiplenmişse, kızışma döneminde ise, alan darlığına bağlı tepkisi varsa veya kabuk, deri değişimleri söz konusu ise, buna bağlı olarak mango ve silis kum yoksa asabi olabilir. diğer hayvanlar küçükse hiyerarşik düzen saldırısı geri planda kalıyor. sebep bunlardan biridir.

tamam anladım burcu.

muratcan o zaman iki yavruyu vermeyi düşünebilirsin. bu hayvanlar ne kadar büyürse bakımı, hastalıklara karşı daha dirençli olduklarından kolay oluyor.

küçükler daha fazla özen istiyor.

Kucukler manitamla benim buyuk olanı veriyorum

Abi acaba bana butun malzemeler akvaryum kaca gelir en az. kiz arkadasin akvaryum catladi hediye alcam

kaplumbağalar yavru ise biraz büyüyene kadar bekle sonra ömürlük alıp tek partide kurtarırsın. ama ara geçişli düşünürsen en az 50 lt su alan veya 100 lt'lik bir akvaryum alırsın. aşağı yukarı maliyet 200-250 tl olur. akvaryum ekipmanlar, silis kum vb.

hayvanlar akvaryumda değilse şu anda 50 lt bir akvaryum su ısıtıcısı, el yapımı kuru alan ve kuru alanı ısıtıcı lamba ilk alacakların olsun. arkasından filtreyi alırsın. o zaman 150 tl altına iner fiyat. geri kalanları da zaman içinde temin edersin. öncelik hayvanların uygun ortamda olması. yoksa üşütüp hasta olabilirler. bunlardan arkadaşının elinde olan varsa fiyatta azalma olur.

üstten kuru alanı görecek gibiyse olur. max kaç watt kaldırıyor ise ona göre 40-60 w normal bir ampul takıp kullanabilirsin. sarfiyatsızlar ısı vermiyor. ampulün buzlu camı olmasını bulabilirsen tercih et. bulamazsan şeffaf alırsın. bauhausta ecolite halosoft ampuller var.
mailto:/forum/Konu-isitma-ve-gunduz-isigi-icin-ampul-ecolite-52-w.html
lambada bulabilirsen kıskaçlı olanlar iyidir.
http://www.horozelektrik.com/tr/masa-lambalari/hl-067
akvaryum camına takıp kullanabilirsin. koçtaşta ucuz zamanlayıcı var. ısıtıcı lambalar günde 10-12 saat yanar. zamanlayıcıyı ayarlayıp takarsan aç-kapa derdinden kurtulursun.
mailto:/forum/Konu-ucuz-zamanlayici.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri