Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumu silikonlandıktan 1-2 gün sonra kullanmaya başladım

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
camcı akvaryumu silikonladıktan yaklaşık 1-2 gün sonra akvaryumu kullanmaya başladım silikonu kurumuştur kullanabilirsin dedi acaba çok erken mi başladım kullanmaya.

camcı akvaryumu silikonladıktan yaklaşık 1-2 gün sonra akvaryumu kullanmaya başladım silikonu kurumuştur kullanabilirsin dedi acaba çok erken mi başladım kullanmaya.
2-3 gün kuruttuktan sonra 1 günde içinde su dolu şekilde bekletiyoruz. Su dolu şekilde 1 gun beklettin mi? Kullanılan slikon akvaryum slikonu muydu?

Sen suyu boşaltıp yenile akvaryum silikonu da olsa koku ve salınım yapar. Yıkadın değil mi doğrudan suyu koyup kullanmadın?

Sen suyu boşaltıp yenile akvaryum silikonu da olsa koku ve salınım yapar. Yıkadın değil mi doğrudan suyu koyup kullanmadın?
Doğrudan suyu koyup kullanmıştım. Ama 3-4 günde bir 3/1 su değişimi yapıyorum herhangi bir koku yapmadı, yaklaşık yarım aydır kullanıyorum herhangi bir sorun oluşmadı.

Öyle olur mu yıkayacaktın. İnşallah hayvana birşey bulaşmamıştır. Akvaryuma ait bulaşık süngeri ile bütün camlardan geçip suyu al. Yeni su koy. Cam tozu bile vardır içinde.

Öyle olur mu yıkayacaktın. İnşallah hayvana birşey bulaşmamıştır. Akvaryuma ait bulaşık süngeri ile bütün camlardan geçip suyu al. Yeni su koy. Cam tozu bile vardır içinde.
yaklaşık yarım aydır kullanıyorum herhangi birşey olmadı kaplumbağaya. su değişimini yapıyorum haftada bir 3/1 o yetmezmi?

Hayır komple dediğim gibi yap. Kaplumbağaya birşey olmadı ile geçiştirilmez. Şimdi olmaz bir yada birkaç ay sonra olur.

Aynı şekilde akvaryuma koyduğumuz her ekipman her dekor kum vs. İyice sterilize edilmelidir. Aksi halde parazit yada mantar bulaşır.

Akvaryuma suyu koymadan önce komple heryerini silmiştim bez ile ondan sonra doldurdum ama yinede yapacağım dediğinizi

Sterilizasyonu titiz yapmak gerekiyor. Hatta dokunmadan evvel elimizi sabunluyoruz ki hayvanlara birşey bulaşmasın.

Geri