Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bitkisel Yem ve FP White Balance

Faruk_Can_Durmuş

Bronz 4 Üye
Herkese iyi günler dilerim.

Kaç senedir bitkisel yem inatlaşmamız kaplumbağam ile devam ediyor. Sera'nın bitkisel iguana ve kara kaplumbağası yemlerinden, tetra reptomine kadar denemediğim kalmadı sanırım.
Hiç yemiyor diyemem ama 5-6 parça alıp ağzında geveleyip ya yutuyor ya da tükürüyor. (Aç günler sonrası da dahil)

Geçen gün yerel bir petshopta "FP White Balance" markalı sanırım kısmen bitkisel bir yem gördüm. Başındaki FP ibaresi "Fatih Pet Products" ın kısaltması. Yani yem yerli üretim. Görünce ufak bir kutu alıp şans vermek istedim. Enteresan biçimde bu yemi beğendi.
Siz bu yemi deneyimlediniz mi? Güvenilir midir güvenilmez midir bilemiyorum kararsız kaldım bu yeme devam etmekte. Tetra Reptomin'in yerini ne kadar tutabilir? Varsa tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Kutu üzerindeki besin değerleri ve bileşenler şu şekilde:
"Balık unu, karides unu, buğday unu, pirinç, mısır, balık yağı, deniz algi, spirulina, taurine, vitamin ve mineraller"
"Ham Protein %35, Ham Yağ %6, Ham Selüloz %3, Ham Kül %7"

Tetra reptomin ile tabiki kıyaslanmaz. Repto üst grup yemlerden.

White balance Ahm ayarında lotus gibi tırt markaların üstünde. Hayvan yiyorsa verin.

Kışa giriyoruz bitkisel yemlere ilgi azalır.

Geri