Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sahiplendirmek İstiyorum

happydogs

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar dun sitemizdeki çocuklar yan binada ki bi vatandaştan 2 tane su kaplumbagası almışlar adam kapumbaglardan kurtulmak istemiş çok belli çocuklar giderken sakın geri getirmeyin diye arkalarından bile bagırmış çocuklarda bana getirdiler başlarına bişey gelmesin diye bende aldım fakat evimde 4 tane köpegim var ve kaplumbagalar hakkında hiç bir bilgim yok köpeklerim onlarla oyun oynamak istiyor ve sürekli havlıyorlar bi dalgınlıkla başlarına bişey gelmesinden korkuyorum birde salmonella bakterisinden cok korkuyorum ne yerler ne icerler onu dabilmiyorum o yuzden istanbul'dan daha önce kaplumbaga bakmış veya bakan arkadaşlara ücretsiz vermek istiyorum

Cvp: Sahiplendirmek İstiyorum

köpek konusunda eğil ama diğer bakım ile ilgili her sorunu forumda bulabilirsiniz.Eğer köpeklerinizi eğitip gerekli şeyleri alırsanız size iyi bir dost olur.Ama yine de siz bilirsiniz.

Evet forumda birçok soruma cevap buldum hatta birinin dişi digerinin erkek oldugunu bile ögrendim fakat bu konuda köpeklerimi egitmem mümkün degil daha dogrusu egitimle olacak bir iş degil çünkü onlar sürü ve sürülerine bir yabancıyı istemiyorlar

büyüklükleri ne kadar acaba çok büyük değillerse alabillirim çünkü benimkiler daha yeni 1 yaşına girecekler ve ben Ankarada oturuyorum. :ff:

cok buyuk degiller ankara'ya yollayamam maalesef

Çok saçma olacak ama :D evde metre yoktu bende kredi kartıyla ölçtüm dişi olan kredi kartı boyunda erkek ise karttan biraz daha büyük :D

İstanbulda olsam bnde almak isterdim ama Ankarada!yım :D

happydogs' Alıntı:
Çok saçma olacak ama :D evde metre yoktu bende kredi kartıyla ölçtüm dişi olan kredi kartı boyunda erkek ise karttan biraz daha büyük :D

merhaba nerde olduğunuzu ve kaplumbağaların cinsini biliyormusunuz acaba ?akvaryumda bakmış olduğum 2 adet kırmızı yanaklım var dişi erkek
birde istanbulda hangi semttesiniz ?

Başakşehir'de oturuyorum cinslerini bilmiyorum ama turuncu çizgileri var

internetten baktım kırmızı yanakmış

kırmızı yanaktır, normal su kaplumbağası yada beyaz çizgili'yi bu şekilde bulmanız çok zor.. hadi normal su kaplumbağası bulunabilir ben bile gölette buldum ama beyaz çizgili olmaz :) çok değerli onlar.

Arkadaslar cok magdur durumdayim kaplumbaga sahiplenmek isteyen yokmu

Ilk resim erkek olan ikinci resim disi olan

Ekli dosyalar

• IMG-20120731-00220.jpg
    IMG-20120731-00220.jpg
    91.9 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20120731-00218.jpg
    IMG-20120731-00218.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20120731-00217.jpg
    IMG-20120731-00217.jpg
    100 KB · Görüntüleme: 11

İstanbul dışına gönderebiliyor olsaydınız, seve seve sahiplenirdim ;)

Nasil gonderilebilir kimler goturur hicbir fikrim yok

ben de almayı isterdim ama amasya ya gönderemezsiniz herhalde

Sayın Monark eger Ankara'ya nasıl yollayabilecegimi söylerseniz minik dostlarımı size vermekten mutluluk duyarım

merhabalar, elimde olan 2 tane yavru kaplumbağaya bakmaya karar verdim, o yüzden taliplikten vazgeçiyorum, uğraştırdığım için kusura bakmayın.

Geri