Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

saldırganlık

askorpe

Yeni Üye
benim 2 tane su kaplumbağam var.Küçük olan büyük olanı sürekli ense kısmındaki derisinden ısırıyordu.Ne yaptıysam engelleyemedim.En sonunda az önce birden saldırdı ben yetişemeden ensesinden bir parça deri kopardı ve onu yedi!!!!!!! Eşimle şok olduk. Onu hemen akvaryumdan çıkardık ve geri vermeyi düşünüyoruz. Acaba büyük olan mikrop kapar mı diye düşünüyoruz.Bu konuda bir bilgisi olan varsa mesaj atarsa çok sevinirim.

Foruma hoşgeldiniz. Açık yara varsa mikrop kapma durumu olabilir. Gerekli önlemleri almanız lazım. Furacin ya da eşdeğeri olan bir antibakteriyel pomad ile bepanthane gibi doku iyileşmesini kolaylaştıran bir merhem kullanmanız gerek yara olan bölge için. Bunları kullandıktan sonra en az 1 saat kaplumbağanız suya girmesin kuru alanda bekletin ilaçların iyice emilmesini. Pamuk yardımıyla önce furacin gibi bir antibakteriyel merhemi sürün ardından da bepanthane yi aynı şekilde uygulayın, 4-5 gün devam edin böyle tedaviye ilerleme görülecektir ve de mikrop kapma riskini de en aza indirmiş olursunuz böylece. Bir daha aynı akvaryumda bakmamanızı tavsiye ederim ayırmanız en iyisi olmuş, geçmiş olsun.

ilginiz için çok teşekkürler bepanthane merhem sürdüm ama baya zor oldu :) çok sinirlendi :)

çok geçmiş olsun gerçekten çok ilginç ve üzücü bir durum benim önerim imkanınız varsa ayrı ayrı kaplarda bakmanız şimdi ilgilendiğiniz kapluşunuz tekrar pet shop a geri dönerse büyük ihtimalle bakımsızlıktan ölür tabi karar size ait tekrar geçmiş olsun!!!

Ayrı ayrı ''tam ekipmanlı 2 akvaryumda'' bakabilme imkanınız yoksa ikisine de, birini ona iyi bakabilecek gerekli ekipmanları sağlayabilecek bir kimseye vermeniz daha iyi olur petshopa vermenizdense.

Rica ederiz, geçmiş olsun düzelir umarım kısa zamanda.

valla veremiyorum zaten petshopa.kıyamıyorum.insan bağlanıyormuş ya ister istemez.akvaryuma bölme yapabilir miyiz diye düşünüyoruz bakalım. teşekkür ederim ilginiz için. bu siteye üye olmam baya iyi oldu bilgi alışverişi iyi oluyor

Geri