Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagam yem yemiyor

esmaiste5673

Yeni Üye
Kaplumbagam 4 santim ve aldığım zaman küçücük bı kabin icindelerdi pet shopun şuan paylaşımları daki kaplumbagalar birazdaha büyük ve yanakları kırmızı benim kaplumbagamu yanakları sarı gibi yem yemiyor 3 ay oldu alalı ve hala hiç bı değişiklik yok bana olum fanusu dedikleri şeyden verdiler ama ben yeni şuna benzer bişey var onun içinde duruyor fakat şu ısıtıcısı yok lamba var gunduzleri uyuyup geceleri haraketleniyor normalmu arkadaslar? Lutfen cevaplarınızı yazınız bide gözlerinde beyaz birşey vardı geçti ama

Screenshot_20230811-174446.png

Foruma hoşgeldin.

Akvaryumun genel resmini çekip at.

Hayvanın önden başı dışarıda iken ve tepeden komple resimlerini çekip at.

Hayvan ne zamandan beri yem yemiyor.

Yemleri ne marka?

Suda yamuk durma, başını ileri atarak ağzını açıp nefes alma var mı?

Gece bulunduğu odanın ışığını ne zaman söndürüyorsunuz?

Işık yanan ortamda uyumazlar.

Merhabalar biraz daha araştırmanın sonucunda kaplumbagamin gözleri hasta galiba ona damla aldım vetenirden ve kaplumbagam küçücük olduğu için yemi yememesi normalmis öyle dediler vitamin verdiler biraz daha büyüye kadar yiyebileceği başka bir yem verdiler şuan az az da olsa yiyor cevapladaginiz için teşekkür ederim

Yeni ortama giren hayvanlarda kısa bir süre adapte olma sebebiyle iştahsızlık görülür ama 3 ay geçmiş. Gözünde enfeksiyon varsa göremediği içinde yem yemeyebilir.

Yem kaliteli değilse, sertse yiyemezler.

Geri