Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sanırım kaplumbağalarım ötüyor ..

Msarchanqel

Yeni Üye
Benim 2 minnacık kaplumbağam var yaklaşık 1.5 aydır bnmle yaşıyorlar.
1 hafta önce ilk defa evimde garip bi ses duydum ve son 3 gündür seslerin kaplumbağalarımdan geldiğini farkettim.. Bu durum doğal mı yoksa bir sorun mu var bilemedim :( Bana bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Edit tubidik: Konuları uygun bölümlere açalım. Türkçe'mizi doğru kullanalım.

RE: Sanırım kaplumbağalarım ötüyo ..

Doğaldır.Acıktıklarında yada sinirlendiklerinde böyle ses çıkarırlar.

RE: Sanırım kaplumbağalarım ötüyo ..

Teşekkür ederim sanırım beslenmelerine daha fazla dikkat etmeliyim..

Nasıl bir ses bu hırıltı gibi mi? sinirlendiklerinde tıslıyorlar ama dediğiniz pek böyle birşey değil galiba?

Benim kapluşlarım sadece korktuklarında tıslama şeklinde ses çıkarıyorlar. ' Hhıhh ' şeklinde :D duyuluyor. Ama durup dururken seslerinin çıktığını duymadım hiç. Nefes alıp verirken zorlanıyormuş, sesli nefes alıyormuş gibi değilse duyduğunuz ses bir problem olduğunu zannetmiyorum.

ses hırıltı gibi değil aslında insan çığlığına yakın bir ses öyle ki sesi duyunca evde biri var sanıp yataktan fırladım ilk seferinde.. Ama hırıltı gibi bir ses değil ondan eminim :D

Türkçemize özen gösterelım / furkan54ozan

Boğazıyla ilgili bir sorun olabilir.Veterinere götürmekte yarar var.

Geri