Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sanyu Hasta

Zilli Hayri

SKF Delisi
Bugün Sanyu yu bir arkadaştan aldım.Çok hasta gözleri şiş kapanmış açmıyor.
Kulak iltabı var.
Akciğer enfeksiyonu var.
Suda yüzemiyor ve suya koyduğumda gözlerini açamıyor.Veterinere götürdük geçen hafta.Gentagut falan verdi.Kulandık ama geçmedi.Bugün yine götürdük aynı ilaçlar verildi.Ama bakan kız bir soğan sepeti gibi sepette bakıyo bende ona istinaden aldım.Benim ısıtıcım ve lambam(aldım) olduğu için bir de ben alayım dedim.İlacı sıktım.Yem yemiyor ne yapmalıyım.Bu arada gözleri bembeyaz ve gözünün önünde beyaz bir perde var.Ne yapmalıyım?
İlaç sıkarken zorlanıyorum.
Fotoları en yakın zaman atıcam.
5-6 yaşında ama boyu kısa kalmış.Bakım şartı kötü olduğu için.
LÜTFEN YARDIMCI OLUN.KAPLUŞUN VEFAT ETMESİNE İZİN VERMEYİN LÜÜTFEEENN!!!!!!!!

Cvp: Sanyu Hasta

ilacın ucunu biraz daha kes delik genişlesin. günde 3 defa gözlere ikişer damla damlat. kuru yerde en az 5 dakika beklet. aynı ilacı her gün bir yemine bir damla yap. bu ilaç akciğer içinde yarar sağlar. yem yemiyorsa ağzına iki damla sık. burnuna da kaçsa mideye gider. 12 saat arayla da vitamin damlat. 1 damla.

hayvanın resmini gönder önce. bakalım durumu nedir.

Kulak iltihabı büyük değil herhalde ki operasyona gerek duymamış veteriner hayvan için. Bu durumda iyi haber diyebiliriz buna Burcu. Yalnız enfeksiyon ve iltihap için sadece gantagut yeterli olmayabilir, antibiyotik falan vermedi mi veteriner ? Göz için Cem abinin bahsettiği şekilde uygulayabilirsin. Kuru alan ısısının yeterli olup olmadığından bir derece yardımıyla emin ol Burcu ve su sıcaklık derecesi 28 den aşağı olmasın.

Emin abi inan 28 dereceden aşağı inmiyor onun yerine 30 derece falan oluyor.Yarın foto atıcam.Antibiyotik verdi onları yarın alıcak sahibi.

kullanmadan önce ilaçları ve uygulamasını burada yaz nedir bakalım. gerçekten akciğer enfeksiyonu varsa öncelik odur.

Boyu iğne yapılamayacak kadar mı kısa? Eğer böyle ise ve bu yaşta gelişememişse kas gelişimide çok olumsuz etkilenmiş olabilir. Suda yüzememe sebepleri tabiki hastalığa bağlı olacağı gibi bahsettiğim sebepte geçerlidir. Bunun için daha sığ ve yürüyerek tırmanabileceği taşlardan yapılı bir sistem yapmalısın. Aksi halde hangi sebepten okursa olsun yüzemeyen hayvan bitkin düşer ve boğulur.
Antibiyotik tedavisine hemen başlamalı.
Geçmiş olsun.

Eve gidince yaparım. Sorum var Benimkiler de hasta olur mu ve boyu uzun ama sizinkiler kadar degil Saol abi bu arada . Benimklilet alistilar ayni şekilde.ve gecince ilaçlarını vericem.Yuzuyodu benim biraktigimda.

15-20 cm.Akciğer enfeksiyonu olduğunu şu sebepten düşündüm kuru alanda kafası öne arkaya gidiyor.Esniyor falan.Ama en güzeli 1 haftadır gözlerini açamıyordu artık açtı.Benimkiler onu kaya olarak kullanıp 3 ü birlikte kaçıyolar. :t65y: :$ :rolleyes:

bu esneme işi sürekli mi yoksa 5 dakikadan uzun sürede bir mi yapıyor. eğer kaçma yöntemini buldularsa bunu sürekli yaparlar gerekli tertibatı al. haftada iki defa suya metilen damlat. bir damla yeterli enfeksiyon grip gibi değil havadan geçmez. bir hayvandan diğerine bulaştığına dair bir bilgi gelmedi. ilaçları aldın mı ? uygulama nasılmış.

İlaçları almaya gidemedim evi taşıyoruz da.Evde gentagut ve teremicin vardı.Doktor zaten onu vermişti bir de antibiyotik.Şu an iyi.Damlalarını vericem.Kullanımı günde 3 kere 2 tane damla sık dedi 2 gözede.Vitamin ver dedi benim vardı onu vericem.Teremicini bilmiyorum.Kulak iltabı hakkında fotoları atınca daha net bir bilgi verebilirsiniz diye umuyorum.Evet esneme hareketi sürekli ondan galiba gözleri iltaplı.Doktor aceleden fark etmedi.

Akciğere fensiyonu ile birlikte bahsettiğim gelişim konusuda irdelenmeli. Hayvan su yüzeyine iniş çıkışta zorluk çekiyor mu?

gözleri farketmese o ilaçları vermez. zaten verdiği antibiyotik damarlarında gezeceği için hepsine fayda sağlayacak. terramisini kullanma gözde iltihap varsa çıkaracağına iyice tutar. göz damlasını sıktıktan sonra 5 dakika kadar sıcak kuru bir yerde beklet. fazla değil hayvanı üşütürsün.

Bugün tekrar veterinere gittik.İlacımız bitti.Doktor gentagut verdi.Kulak şişliği inmiş.Yemek yemiyorsa veya yiyemiyorsa vitamin ver dedi yemini verdikte sonra artık ne kadar yiyebildiyse.Şu an kucağımda ilaçlarını damlattık.Akciğer enfeksiyonu yok dedi o hareketi üşüdüğü içi yapmış olabileceğini söyledi.Dişiymiş.Fotolar 5 te gelicek.

Bir de bir soru sorayım benimkiler Sanyu geldikten sonra 2 haftada yemi bitirdi.2 Tane alınca yetmiyor bir boy büyüyüne mi geçsem acaba.Kaya varken Sanyu üstüne çıktığında kaçabiliyorardı.Onun yerine kuru alan yaptım onu da kırdılar.Dediğim gibi haftaya pazartesi penn plax alıcam kuru alan.

hayvan akciğer enfeksiyonu değilse bu gerçekten güzel haber en sıkıntılı süreç ve bakım odur. yemleri 250'lik al taze taze kullan. yemi yerken zorlanıyor madem o zaman yeme vitamin damlatıp ver iştahı açılsın. direnci yükselsin. mecburiyet halleri ele ve özellikle kucağa alma alınmazda zaten; hem hayvan üşütür hem üstün başın kirlenir. biz suyun damlası elimize bulaşsa elimizi sabunluyoruz. bu konuya dikkat et.

İlk önce ağzına vitamin damlatıp sonra elimle yediriyorum aksi takdirde yiyemiyor.Tamam abi bende zaten öyle yaptım.Zaten juenden kendim için ilaç ve kapluşlar için yem siprişi verdim.Bir de bu kapluşa royal alayım mı Sanyu ma.

elinde kurutulmuş yem yoksa royal alabilirsin her boyda balık içerdiği için küçükte yer büyükte. yalnız tarihini özellikle belirt en geç tarihli olsun. kayıt işlemi yaparken kargo ile ilgili bilgilere geldiğinde bir kutu var oraya yazabilirsin. böyle istiyorum diye.

1 günü geçmez. yerine gidipte alabilirsin birisi götürürse.

o zaman seçme ve bakma olanağında olur.

leventteydi sanırım emre biliyor.

Geri