Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın Cinsiyetini ve Yaşını Öğrenmek İstiyorum

Dino

Bronz 3 Üye
bir önceki konuda arkadaşımın kaplumbağasının yaşını vs. sormuştum. şimdi kendi kaplumbağamın soruyorum: kaç yaşında ve cinsiyeti nedir dino.jpgdino1.jpgdino3.jpgdino6.jpgdino2.jpgdino5.jpgdino4.jpg

Hâlâ göbek bağı duruyor. 2-3 aylık bir kaplumbağa. Diğer konuda da belirttiğim gibi cinsiyetini anlayabilmek için kaplumbağa en az 8cm kabuk boyuna ulaşmalı.

Bu boyutlara büyüme hızına bağlı olarak en fazla 1 yılda ulaşabilir.

Hayvan mart başı yavrusu.

Göbek bağının net bir resmini çekip atın. Enfeksiyon var mı bakayım.

Suyunu temiz tutun.

Akvaryumda kaç litre su var.

Son düzenleme:
suyunu 2 günde bir değiştiriyorum ama aldığım akvaryum kırık geldiği için daha akvaryum değiştiremedim bu yüzden hala ölüm fanusunda yaşıyor. yarın akvaryumu gelecek ona taşıyacağım. sağlıklı mı? fotoğrafını atacağım şimdi

Suyunu temiz tutun.

Suyunu temiz tutun.

fotoğraflar bunlar. enfeksiyon var mı?

Ekli dosyalar

• dinoo1.jpg
    dinoo1.jpg
    169.7 KB · Görüntüleme: 19
  • dinoo2.jpg
    dinoo2.jpg
    215.1 KB · Görüntüleme: 18
  • dinoo3.jpg
    dinoo3.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 18
Eczaneden baticon antiseptik alıp kulak pamuğu ile o bölgeye yedirip 25-30 dakika kuru yerde bekletin. 2 hafta boyunca 3 günde bir uygulama yeterli.

tamam yarın eczaneden alırım da bir sıkıntısı mı var nolmuş

Sıkıntı yok göbek bağı izi çok geniş enfeksiyona karşı önlem alalım. Suyunu temiz tutmaya çalışın takriben 1 aya kadar kapanır.

annem canını yakarsın alma diyor ben ikna etmeye çalışacağım ama aldırmazsa almak zorunlu mu kendi kendine kapanabilir mi

Baticon tentürdiot gibi yakmaz. Açık yara yok. Güvene almak için süreceksiniz. Açıklık çok fazla.

Zaten baticonda daimi bulundurulması gereken şeylerden. Deri lezyonları, yaralanma durumlarında ve bizi ısırıp yara açtıklarında kullanıyoruz. (büyüdüklerinde)

Baticon tentürdiot gibi yakmaz. Açık yara yok. Güvene almak için süreceksiniz. Açıklık çok fazla.

Zaten baticonda daimi bulundurulması gereken şeylerden. Deri lezyonları, yaralanma durumlarında ve bizi ısırıp yara açtıklarında kullanıyoruz. (büyüdüklerinde)
tamam alirim o zaman

Geri