Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şelale filtreye ek malzeme seçimi

dermet

Taç 5 Üye
Merhaba Arkadaşlar,

İç filtremden memnun kalmadığımdan dolayı şelale filtre almaya karar verdim. Atman HF 0400 Askı Filtre almayı düşünüyorum. İnternetten alışveriş yapacağım için ek malzemelerini almak istiyorum. Önerileriniz nelerdir? Aldığımda ilk kullanımda nelere dikkat etmeliyim?

Ya da daha farklı bir marka önerir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Cvp: Şelale filtreye ek malzeme seçimi

Atman veya dolphin alabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken çalıştırmadan önce şelale filtrenin içine akvaryum suyu doldurun. Yoksa su çekmez.

Filtre malzemesi olarak seramik, elyaf, biyo sünger alabilirsiniz. Birde şelale filtrenin içinden tırtıklı bir kartuş çıkıyor bakteriler kolonileşsin diye. Onu kullanmanızı tavsiye etmem pek bir işe yaramıyor. Onun yerine boşalan alana küp küp kesilmiş sünger koyun, daha faydalı oluyor. Bu arada filtreyle birlikte gelen karbon kartuşu 1 ay sonra çıkarmayı unutmayın.

Birde şelale filtrenin modifiyesinden tam verim almak için ekstra kafa motoruyla destekleyenler var. Pislikleri daha iyi çeksin diye. İsterseniz öyle bir şeylerde yapabilirsiniz. Google' a şelale filtre modifiyesi yazınca pek çok görsel çıkıyor, onları bir inceleyin fikir vermesi açısından.

Umut Bey teşekkür ederim. Siparişi verdim. Yanına da ek olarak seramik ve biyolojik sünger aldım. Burdan da elyaf alacağım. Beni bir süre bizimkiler büyüyene kadar idare eder sanıyorum.

İki tane iç filtreniz zaten var, onlar fiziksel temizlik yapsın. Şelale filtreyi ise biyolojik filtrasyona göre ayarlarsanız idare eder merak etmeyin.

Rica ederim :) Bu arada malzemeleri koyarken çok sıkı yerleştirmeyin su taşar şelale filtreden :)

Tamam teşekkürler dikkat ederim :) Merakla bekliyorum filtreyi :)

Atman HF-400 Şelale Filtre 450Lt. aldım. Fiyat olarak da uygundu.

İyi yapmışsınız, kullanan herkes ben de dahil olmak üzere memnun :)

Bende Atman hf 300 var.Daha modifiye etmedim cünkü elimde materyal yok:) bulaşık süngerini kucuk küpler halinde kesip koyacağım.Ayrıca plastik bulaşık teli ve seramik de koyacağım.Umarım bu dış filtrem suyun sarılığını giderebilir:)

Bunun yanında birde haftalık dip çekimi yapmanızı öneririm :)

Dip çekimi ihmal etmiyorum, yaramazlar çok çabuk pisletiyor.

Geri