Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera Aquatan Sorularım

EMRE1991

SKF Delisi
sera aquatan akvaryum suya koyduktan sonra 8 12 saat bekleyin diyorlar filtreyi calıştırmadan sizce doğrumu bide 30 litre bi akvaryuma kaç damla damlatmamız gerekiyor :) sera satan yer bulamamıştım hatırlıyorsunuz artık bul önerdiniz yemleri ordan alıcam bu ay sonu

Cvp: sera aquatan sorularım

Üzerinde kullanım talimatı yazıyor zaten.
Filtreyi çalıştırmamanız gerek.
Sera Aquatan damla hesabı değil ml hesabı kullanılır. 30 litreye 7,5 ml koyulur.

peki nasıl anlıcaz okadar koyup koymadığımızı yanında ölçek filen vermiyorlar ?

Şişenin üzerinde ölçek var. Ters çevirip dökmeye çalıştığınızda içindeki ilaç seviyesini görebiliyorsunuz.

http://www.aquaticlifeaquariums.com.au/contents/media/sera_aquatan_50ml.jpg

Fotoğrafta sağ tarafa dikkat ederseniz görebilirsiniz ölçeği.

ter çevirdim ölçeğin izasında değil ama içindeki ilaç ağzına kadar dolu

Sıktıkça azalacak zaten. 7,5 ml azalacak şekilde sıkacaksınız.

peki fazla kaçarsa sıkıntı olurmu ?

Sonuçta kimyasal ekliyorsunuz. Fazlası zarar.

2 damla yapsak yetermi acaba çünkü çok sacma bi ölçek koymuş madem ölçek koyuyorlar düzgün birşey yapsalar daha rahat olmaz mı

2 damla çok az. Saçma değil çokta güzel ölçek sistemi yapmışlar. Ben kullanım talimatlarını söyledim. İstediğiniz gibi kullanın.

8 saat lik sürede filtreyi kapalı tutuyorum ve bekliyorum 8 saat sonrada filtreyi calıştıra biliyorum

Yanında ölçek var ben 200 Litrelik tanka kaç ML Koyacağım hiç bilmiyorum ecem abla sen biliyormusun yanlış birşey yapmak istemiyorum akvaryuma ve filtreyi çalıştırmayacakmışım :/

EMRE: 2 Damla yetersiz kalır sana nedeniyorsa okadar eklemelisin ve filtreyi çalıştırma :)

ilaçların içinde içme kapağı çıkıyor ya onlardan 5 ml olanı vardı onunla döktüm filtre ısıtıcım kapalı şuanda öyle duruyor 8 saat sonra çalıştırcam herşeyi 5 ml dolusu bide 5 ml yarısını koydum her zamanki gibide 30 litre suya 3 damla da mavi damla yaptım

_Emre___' Alıntı:
Yanında ölçek var ben 200 Litrelik tanka kaç ML Koyacağım hiç bilmiyorum ecem abla sen biliyormusun yanlış birşey yapmak istemiyorum akvaryuma ve filtreyi çalıştırmayacakmışım :/

EMRE: 2 Damla yetersiz kalır sana nedeniyorsa okadar eklemelisin ve filtreyi çalıştırma :)

20 litre için 5 ml'sa ,
200 litre için 50 ml

ilaçların içinde içme kapağı çıkıyor ya onlardan 5 ml olanı vardı onunla döktüm filtre ısıtıcım kapalı şuanda öyle duruyor 8 saat sonra çalıştırcam herşeyi 5 ml dolusu bide 5 ml yarısını koydum her zamanki gibide 30 litre suya 3 damla da mavi damla yaptım

Geri