Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sera Raffy P?

sukaplumbagam1

Bronz 5 Üye
Merhaba. Yeni kullandığım yemlerden biri Sera Raffy P. İçerisindeki kırmızı ve hardal rengi olan ve normal yemlerden daha az olanların bir özelliği var mı? Onları farklı mı vermem gerekiyor. 16-17 cm bir kaplumbağam var şu an bir sağlık sorunu yok yakın zamanda veteriner baktı.

Bej olan protein içerikli, sarımtraklar tahıl içerikli kırmızı olan mineral yem. Kırmızıları ayırıp haftada bir öğün vereceksiniz.

8 cm kabuk boyu sonrası günde tek öğün besleyeceksiniz.

Bej olan protein içerikli, sarımtraklar tahıl içerikli kırmızı olan mineral yem. Kırmızıları ayırıp haftada bir öğün vereceksiniz.

Kırmızıları ayırıp haftada bir gün kafası kadar vereceğim değil mi? Diğer günler normal kafası kadar tek öğün.

Merhaba Cem Bey, 4 cm ve 6 cm kabuk boyuna sahip res kaplumbağalarım ikisi de sera raffy p yemlerini yemiyorlar. Suya attığım gibi yemler suda kalıyor. Yem bayatlamış olabilir diye yeni yem aldım paketini henüz açtım fakat yine de yemediler. Kırmızı ve bej rengini de denedim onları da yemediler. Bu başlık açıldığı için size danışmak istedim. Önerebileceğiz bir şey var mıdır?

Başka bir yem yiyorlar mı? Yoksa sadece raffy P mi yemiyorlar.

Yem harici et vs. veriyor musun?

Halsizlik ve kuru alanda durma var mı?

Sudayken yalpalama yamuk durma var mı?

Yemin kendinden kaynaklı sebepler:
-Yemin kullanım süresi geçmişse bayatlar.
-Sıcak ortamda durursa acılaşır.
-Fazla hava alırsa kokusu ve nemi gider ve sertleşir.
-Islanmışsa küflenir.

Halsizlik yok yemeleri iyi, kuru alanda da güneşlenmeye çıkıyorlar. Sera raffy I var onu severek yiyorlar bir de petshoptan rotifish turtles aldım onu da yediler. Sadece sera raffy p yemiyorlar.

Enteresan bir durum halbuki raffy P'ye ilgileri fazla olurdu.

Diğerlerini yiyorlarsa onlardan devam et hayvanlar ufak boyları emsal değil, onun için aç bırakma yöntemi uygulamayalım şimdilik ama P'den bir miktar gammarus yemin içine at kokusunu alsın.

Sabahları ilk yem olarak bej renkten bir tane verirsin yerseler devam edersin. Bej renkler protein içerikli olanlar.

Geri