Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sera yemi

bahar2001

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar birşey soracağım benim kaplumbağalarım eskiden sera raffy p den yemiyordu şimdi neden yiyor yani biraz saçma oldu ama merak ettiğim birsey sera raffy karides dende veriyorum yeterlimi? o yemlerin arkasında sera raffy minarelide kullanın diyor birde birde yemlerin içine yem katmam gerekirmi? birde kaplumbağalarımın suyuna mutlaka ısıtıcımı lazım? ay çok soru oldu cevaplar için şimdiden teşekkürler:rolleyes:

Edit furkan54ozan

Konu beslenme bölümüne taşınmıştır.

Beslenme bölümünde gereken açıklama var.Konudakı gereksız mesajları sildim.Mesajınızı düzenledım.
Önceden yememesinin sebebi hasta olması,suyun soguk olması veya alışmaya çalışması olabilir.
Sera Raffy P ana yem,Sera Raffy I ara yem olarak kullanılabilir.Kaplumbaganızın yasına göre beslenme düzeyi değişir.Lütfen beslenme forumumuzu inceleyiniz.
Yemlerin içine yem katmaktan kasıt nedir anlayamadım...
Evet kaplumbagaların suyuna mutlaka ve mutlaka ısıtıcı gereklidir.Akvaryum,ısıtıcı,filtre vb gereçleri tamamlamalısınız.

Sera Raffy P : günlük yem. Hergün düzenli olarak verilmeli...
Sera Raffy I : 2-3 günde bir verilmeli.

Geri