Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Seramik Halka

eminemre

Bordo Bereli
Bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum. İnternetten filtre malzemesi olan seramik halka aldım. Fakat beklediğim kalitede çıkmadı. Sert seramikten değil; hafif yumuşak malzemeden yapılmış. Su içinde de olsa birbirine sürtündüğü zaman veya elde oynadığım zaman ufalanıyor. Aynen küp şekeri bir yere sürdüğünüzde ufalandığı gibi.

Şimdi dış filtre kullanan arkadaşlara sormak istiyorum. Bu ürünü kullanabilir miyim, çöpe atmalımıyım? Yoksa file veya bir kese içinde kullanmalı mıyım?

Daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşların tecrübelerini bekliyorum.

Saygılarımla..

Cvp: Seramik Halka

Ben de dış filtremdeki seramik halkaları değiştirmek üzere internetten yenisini sipariş etmiştim, kutusundan çıkarttığımda bir filenin içerisindeydi öyle kullanıyorum şu an ve ufalanma , parçalanma sorunu da yok.

Çok eskiden, tesisat hortumunu ufak ufak kesip seramik halka yerine kullanılabileceğini okumuştum.

Ben bu ürünü almıştım ve memnunum. mailto:/boyu_cr500_bio_ceramic-5E5859.asp

Emin bey bende şelale filtrem için malzeme alacağım sizin aldığınız seramiğin markası nedir ?

Tam olarak malzemesini bilmiyorum onun ama seramik dedikleri şey az pişirilmiş seramik hamuru kıvamında belki dahada yumuşak birşey geldiğinde bir file içinde falan olmalı o şekilde koymalıydınız yoksa böyle fındık ceviz vs fileleri var onlardan bir muhafaza yapın ve kullanın .Ufalanması entresanmış yani filtrenin içinde ufalanmaz ama içinize sinmiyorsa herhangi bir akvaryumcudan yenisini alın netten kesin güvenmediğiniz marka ve yerlerden alışveriş etmeyin bence.

Eğer parçalanma şeklinde değil ise kullanabilirsin.
Seramik halka suyun ilk girdiği yerde suyun eşit olarak dağılmasını sağlayan ve mekanik filtrasyonun başladığı filtrasyon malzemesi.
File içinde kullanmaya gerek yok bu malzemeyi.

Zaten file içerisinde geldi. Sadece içime sinmemişti; daha önce kullandığım seramik bıçakla bile çizilmiyordu o derece sertti. Bu daha yumuşak olunca bilgi almak istedim sadece. Lav taşı, zeolit ve seramiklerin tamamı paketten çıkan filelerinni içinde.

Bu arada Arzu son cümleni tam anlayamadım. Gerek var mı yok mu :)

Melih Bey juenpetmarket.com dan aldım ürünü meadow du sanırım. Kendilerine geri bildirimde bulundum. 1 saat geçmeden beni aradılar. Daha önce böyle bir sorun yaşamadıklarını fakat şikayetimi ithalatçı firmaya ilettiklerini söylediler. Bu arada gerçekten çok ilgililer. Sİparişimin yanında ufak da olsa hediye yollamışlar. Hava taşı :) Bazen derece falan yolluyorlar..

Bende alacağımdan juenden karbon seramik ve elyaf oyüzden sordum ben resun düşünüyorum karbonla seramiği ama ? iyimidirki elyafı ise en ucuzundan 100gr si 2tl di galiba bi bana göndermedi hediye juen :) 20+70 tl alışveriş yaptım 70 lik alıyorum heralde busefer bişey gönderirler diye bekledim ama gelmedi :) bir dahaki siparişimde gelmezse telefonla arayacağım artık :D

Emre pardon ya :D yarım yamalak yazmışım.
Seramiği file içerisinde kullanmak gereksiz :)

Geri