Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Seyahat Yaramazlığı

olivia-peter

Bordo Bereli
Kaplumbağalar seyahat edebilir. Bir kutu içerisine kuru havlu, bez, kagıt havlu v.b koyun ve kapağını kapatın. Muhakkak hava delikleri açın. Eğer rüzgarlı bir yerde seyahat edecekse bir poşete koymakta fayda var, deliklerden rüzgar girmesin.
Kutunun deterjan, ilaç, kimyasal madde v.b kalıntıların ya da kokunun olmayacağı kutu olmasına dikkat edin.
Kesinlikle su olmasın. Çok uzun seyahatse mola esnasında ayrı bir kapta su içine konulabilir, su içer.
Örnek:
mailto:/29ol6q8.jpg
İş gereği benimkilerde bakıcılara gidip geldikleri için kısa süreli seyahatleri oluyor. Ama artık okadar alıştılarki kutuda bile yaramazlık yapıyorlar :)
İşte seyir halindeki Peter :D :D
mailto:/28b8tg5.jpg

mailto:/ipmc10.jpg

mailto:/20qjiwm.jpg

Cvp: Seyahat Yaramazlığı

Fotoğraflı anlatım güzel olmuş ihtiyaç vardı :) ayrıca kask tercihlerinizi tam kasklardan kullanın düştüğünüz zaman yere ilk temas eden yer çene olur :) ls2 bendede var

Kafayı nasıl çıkarmış öyle :) boyu yetişiyor demekki. Bayağı büyümüş.

Peki Yaşarcan :) Bende ne kaskı diyor dedim :)
Boyu rahatlıkla yetişiyor fakat daha çok uzanabilmek için diğerinin üsütüne çıkıyor. :)
Çokta rahat, bu şekilde gezdiriyorum içeri girmiyor, dışkılama falanda yok. Hayvanlarda bana benzedi gezgin :D

Kutuyu kay kay üstüne koyup gezdir hayvanı. Kendime konforlu kabuk buldum deyip kendininkinden çıkar artık.

Fotoğrafları yarışma için saklamayı düşünüyor musunuz acaba :D ?

Yok hayır :) Yarışmaya katılmıyorum taç teslim töreninde görevliyim :p :)

Geri