Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Silis kumu suyu bulanık yapması nedendir?

Harleydavidson

Gümüş 5 Üye
Bugün petshopdan 8.5 KG silis aldım vitasand 0.7 MM ..
Alırken temiz dediler yıkanmış dediler yalnız su çok bulanık hayvanlar rahatsız değil ama forumda bi kaç kişinin başınada gelmiş bu normal midir yoksa yıkanması mı lazımdı?

Cvp: Silis kumu suyu bulanık yapması nedendir?

yıkansa da tozu duruyor bulanma bu tozdan kaynaklanıyor iç filtrenize varsa elyaf koyup bu tozu elyafa çektirebilirsiniz yada çökmesini bekleyebilirsiniz,ilerde kum eklerken akvaryuma şişeyle kum ekleme yöntemi var youtube da bulabilirsiniz o şekilde eklerseniz toz şişede kalır bulanma olmaz, hayvanları bu tozlu suda bulunması ne kadar doğru onu bilemiyorum

Ben yıkanacak diye belirtmedim mi ? Vitasand fabrikada yıkanır ama kir gider toz kalır. Ve ne kadar temizlesen de bir süre daha tozuma devam eder. Birkaç genel temizlik sonrası dengeye gelir.

Şimdi yapacağın hayvanları emsal sıcaklıkta bir kapta suda beklet. Kumu karıştırıp tozun suya çıkmasını sağla. Suyu çek. Toz havalandıktan sonra tabana oturmaya devam edecektir. Arada karıştırmayı unutma. Birkaç defa daha temiz su doldur ve bu yöntemle boşalt. Temiz su ekleyip ısı uygun seviyeye gelince hayvanları alırsın.

Bir miktar toz kalır. Bunu iç filtre bir miktar çeker. 1., 3. Saatlerde filtreyi temizle. Ertesi gün sabah bir kere daha temizle. Su dengeye gelir. Bir miktarı tabana oturur. Onu da bir kaç temizlikte halledersin. Sonrasında tozuma olmaz.

Geri