Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Siz kuru alanınızı nasıl yaptınız ?

Mc37pAd

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar 50 * 24 * 30'luk bir akvaryumum var.
30cm olan yüksekliğin 20.cm'sine w'nin 15cm'sini kaplayan bir cam attırdım.. Ancak ne kadar aradıysam da bu kuru alanın üstüne koyacak ve kaplumbağamın üstüne tırmanacağı bir şey bulamadım.
Bunu ben yapabilir miyim ? Yapabilirsem nasıl yapabilirim ? ve ya internetten havale ile alabilir miyim ? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim ?
Silikonlattırdığım camı tekrardan kaldırıp suyun yuzeyinde duran kara parcalarındanda alabilirim o görsellik açısından daha hoş duruyor. Onu tavsiye eder misiniz ?

Sizin bu konuda bana önerileriniz ve yardımlarınızı bekliyorum. Parçaları alabileceğim linklerde paylaşabilirsiniz.

Not: Parçaların adını tam bilmediğimden olsa gerek internetten ve çevredeki petshoplarda ne kadar aradıysam bu iki parçayı bulamadım.

Parça yeni yaptırdığım için biraz buzluydu. Umarım netlik açıcısından sorun olmaz. BU parçanın üstüne ne koymalıyım ve ya bu parçayı kaldırıp su yuzeyınde duran kara parcasından mı almalıyım.
Cevaplarınız için şimdiden çok sağolun.

mailto:/2r587k8.jpg
mailto:/2i1fi1v.jpg
mailto:/2mq418g.jpg

Açıkçası tam olarak ne anlatmak istediğinizi anlamadım.Eğer bir fotoğraf koyabilirseniz yardımcı olabiliriz.

ben ne demek istediğinizi anladım kaymaması için birşey arıyorsunuz ben bir milyonculardan halı kaydırmazı aldım her renkte var ben beyazından aldım isterseniz kuru alanın üstüne onu serebilirsiniz ve onun üzerinede yassı güzel taşlar koyabilirsiniz . akvaryum ve ekipmanlarından kuru alan fotoğrafları var oradan bakıpta fikir alabilirsiniz :)

Fotoğraflar gelince netleşti durum.
Kaplumbağaların rahat çıkabilmesi için bir parça cam daha kestirerek rampa olarak silikonlayın.
Üstüne de arkadaşın dediği gibi halıkaydırmazla güzel bir kuru alan olur :)

cansel_4yuz' Alıntı:
wayy akvaryum çok güzelmiş :) elinize sağlık :)
Sağolun. Yeni aldım ve ancak bu hale sokabildim.

cansel_4yuz' Alıntı:
ben ne demek istediğinizi anladım kaymaması için birşey arıyorsunuz ben bir milyonculardan halı kaydırmazı aldım her renkte var ben beyazından aldım isterseniz kuru alanın üstüne onu serebilirsiniz ve onun üzerinede yassı güzel taşlar koyabilirsiniz . akvaryum ve ekipmanlarından kuru alan fotoğrafları var oradan bakıpta fikir alabilirsiniz :)
Cevabınız için sağolun. Halıkmailto:/forum/newreply.php?tid=3168&pid=34002aydırmaz nasıl birşey yani plastik mi yoksa bez gibi birşey mi ?

zencefil' Alıntı:
Fotoğraflar gelince netleşti durum.
Kaplumbağaların rahat çıkabilmesi için bir parça cam daha kestirerek rampa olarak silikonlayın.
Üstüne de arkadaşın dediği gibi halıkaydırmazla güzel bir kuru alan olur :)
Rampayı yapmadan önce sizlere danışmak istedim. Rampada olacak daha oraya. Yalnız halıkaydırmaz plastik birşey mi yoksa bez mi ? Bez ise su ile temasinda suyu emeceği için kötü olmaz mı ?
Cevabınız için sağolun.

mailto:/forum/Konu-pakize-ve-evi-yeni-fotograf.html
Benim eski akvaryumum bu şekildeydi.Belki size fikir verebilir.Kuru alanın üstünde ki halı kaydırmaz.

mailto:/forum/Konu-fakirhaneden-saray-a-d.html burada nasıl birşey olduğu var bakın :) benim akvaryumum ama bu eski hali

Bence halı kaymazı her tarafına gelecek şekilde yapıştırın su seviyesinide kuru alanla sıfır yapın.Keşke biraz eğim verseydiniz.Ama bir deneyin kuru alana kadar su koyun o çıkmak istediği zaman çıkacaktır umarım anlatabilmişimdir :)

evet rampa ve halıkaydırmaz lazım size..silikonla halıkaydırmazı sabitlerseniz hiç birşey olmuyor..plastik birşey işte ..

Geri