Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sizce durumu nedir? Sağlıklı mı? Obez mi? :-(

Tosbik2838

Bronz 5 Üye
[attachment=2118][attachment=2117][attachment=2116][attachment=2118][attachment=2113][attachment=2113][attachment=2113][attachment=2113][attachment=2113][attachment=2113][attachment=2114]Tosbikin kabuk boyu 11.5 cm eni 8.5 cm.
Bundan 2 hafta öncesine kadar günde 3 ögün besliyordum. Bu foruma bakınca çok yanlış yaptığımı farkettim. Şimdi haftada 1 gün aç, 3 gün tetra çubuk 10 tane. 2 gün jbl energil ve 1 gün karides veriyorum. + Vitamin ve toz mürekkep balığı kemk tozu da var.
Akvaryum boyu 80 cm. Eni 25. Su yüksekliği 20. 30 litre su kullanıyorum. daha fazla üzerine çıkamıyorum çünkü akvaryumun eni, platform yüksekliği ve maddiyat söz konusu.

Resimlere bakınca tecrübelerinize göre bi aşırılık var mı? [attachment=2113] [attachment=2114] [attachment=2115] [attachment=2116] [attachment=2117] [attachment=2118]

Ekli dosyalar

• 1 (93).JPG
    1 (93).JPG
    672.3 KB · Görüntüleme: 212
  • 1 (100).JPG
    1 (100).JPG
    741.8 KB · Görüntüleme: 197
  • 1 (106).JPG
    1 (106).JPG
    1,018.9 KB · Görüntüleme: 153
  • DSC_0006.JPG
    DSC_0006.JPG
    982.5 KB · Görüntüleme: 187
  • DSC_0031.JPG
    DSC_0031.JPG
    788.8 KB · Görüntüleme: 162
  • DSC_0036.JPG
    DSC_0036.JPG
    922.7 KB · Görüntüleme: 203
Cvp: Sizce durumu nedir? Sağlıklı mı? Obez mi? :-(

Resimleri yükledim gözükmüyor. Siteden kaynaklanan bi sorun mu? benden mi? siz görebiliyormusunuz?

1 cm kabuk boyu için 10 litre su olması gerekiyor imkanlar dahilinde.
Yeterli alan olmadığında ve yemlemede aşırıya kaçıldığında canlıda obezite gözlenebiliyor.

Fotoğrafları hızlıresim kullanarak ekleyebilirsiniz.

Günde tek öğün ve kafa hacmi kadar olacak. Ekstra raffy p ve jbl agil alacaksın. Raffy p'deki kırmızılar mineral yemdir bunu haftada bir gün vereceksin. O sürede ne vitamin ne de kemik tozu uygulaması yapma.

Hayvanda obezlik varsa o aç günü iptal et. Hayvan yeşillik yiyorsa marul ve kıvırcığın göbek kısmındaki körpe dallarından verirsin. Yemde kafa hacmini aşma. Bol yüzmeli. Akvaryumda yüzmesini kısıtlayacak dekor gibi gereksiz ürünler varsa çıkar.

Akvaryum şu an için dahi çok yetersiz. Tek olmasının avantajı. Hazır akvaryum ile işi ucuza çıkarabilirsin. Eni 30 cm üstü yüksekliği 45 cm üstü boyda 80 tercihen 100 cm iyi olur. Böyle bir akvaryumu kampanya veya ikinci el olarak 100 tl gibi bir fiyata alabilirsin.

Yaw resim yükleyemedim :-(

Obezlik var veya yok. Kabuk boyu 10 cm üzeri olunca haftada bi gün aç uygulaması doğru değil mi?

Okumadın galiba. hareketli zaten dalıp dalıp çıkıyor.

Kafa hacmı kadar evet biliyorum. 2 cm kafası var. 10 tetra çubuk çok mu?

obezlik varsa aç günü iptal ediyoruz. yoksa vücudu yağ depolama eğilimi gösterir. normalse haftada bir gün aç gün olacak o günde sadece marul veya kıvırcık yaprağı yerse verirsin. yarım saat içinde yemez ise alırsın sudan, bakteriler çürütmeye başlıyor.

kafa hacmini göz kararı ayarlarsın.

akvaryum üstü kuru alan yaptırabilirsen su oranını yükseltme olanağın olur. 30 litre su hayvan için az. derinlik akciğer gelişimi için gerekli. bu sayede su içinde sabaha kadar nefes almadan uyuyabilir.

resim yüklemeyi www.hızlıresim.com sitesinde resmi oluşturduktan sonra forums yazan linki kopyalayıp buraya yapıştıracaksın. yorumu gönderince resim çıkacak.

mailto:/QRMzQZ.jpg

mailto:/XB43dk.jpg

mailto:/blbEyb.jpg

mailto:/dnbNXX.jpg

Sanırım oldu.

mailto:/1YdZXA.jpg

mailto:/Lp3RLj.jpg

Bunlarıda atayım :) ee görüşünüz?

Tetra çubukları biliyosunuz. Kapluşun boyu 11 cm. Kafası 2 cm.

Bu durumda kaç tane vermek doğru? Ayrıca "Obez" tanısı koyarsak verilmesi gerekenin yarısını mı vereyim?

Diğer yemlerin hepsini biliyorum. Kafamda şekil oluşsun diye soruyorum. Sorularıma direk cevapla yardımcı olursanız sevinirim saolun :)

ciddi bir obezliği yok. çok hafif bir yağlanma. normal öğününe devam et sadece kurutulmuş yemi bir güne indir. şimdi farkettim üç gün kurutulmuş yem veriyormuşsun. bu haftada bir olmalı. bir hafta birini bir hafta diğerini ver. son kullanma tarihi yakın olan varsa önce onu bitirmeye çalışırsın. bitince gammarus alma bir daha hayvana ufak gelir. energil ile devam edersin. agil ve raffy P ile desteklersin.

Hayvan disi ve disiler daha iri olur yani ben bir obezlik goremedim gerci konunun uzerinden biraz zaman gecmis ama bakim kosullari da acil degismeli, hayvanin yuzecegi alan yok

Geri