Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sizce ölüm fanusumu yoksa iyi dekore edilece kücük akvaryum mu ??

oGuzhaN

Bronz 5 Üye
Arkadaslar kücük akvaryum almayı düsünüyorum kapluslar icin ölüm fanusundan iyidir dimi?

Cvp: sizce ölüm fanusumu yoksa iyi dekore edilece kücük akvaryum mu ??

Yani bu soruya cevap vermeye bile gerek yok. Kendiniz cevabı vermişsiniz.

Forumdaki bakım başlığına bir göz atın.

Hani diyorlar ya kucukte rahat edemez ben genede tam bilgili olmak istedim.Yorumun icin tesekkur ederim.

Emin beyin de dediği gibi mukayese bile edilmez. Yeterki bir an önce akvaryum alın ve minik kapluşunuzu kurtarın :)

Cvp: RE: sizce ölüm fanusumu yoksa iyi dekore edilece kücük akvaryum mu ??

oGuzhaN' Alıntı:
Hani diyorlar ya kucukte rahat edemez ben genede tam bilgili olmak istedim.Yorumun icin tesekkur ederim.

Tabiki alacağınız küçük akvaryuma en azından ısıtıcı ve filtre yerleştirebilirsiniz. Bunlar hayati zorunluluk çünkü kaplumbağalar için.

Bencede bu forum olmasa bunları bilmeyecek bilincsizce kapluslarımıza eziyet edecektik..

Tesekkur ederiz.. Süpersiniz Gercekten..

Evet Isıtıcı alıcam.. Filtreyide hemen ardından .

Ben de eşime önce bir araştıralım dedim. ama çok şirinlerdi. dayanamadık ölüm fanusunda aldık tostikleri. sonra internetten bir araştırıyım dedim. gerisi malum.
akvaryum+ısıtıcı+filtre+spot lamba+kaliteli yem = Yaşam alanında mutlu tostikler

Cvp: RE: sizce ölüm fanusumu yoksa iyi dekore edilece kücük akvaryum mu ??

oGuzhaN' Alıntı:
Spot cok pahalı ögrenci icin ya

Spot derken gözünüzde büyütmeyin. Gerçek spot ampülleri kast etmiyoruz. Masa lambası ve 40watt bir soft(sarı ampullerin beyaza boyanmış olanlar) tanesi 1tl kadar ampullerin..

UV-B lambalar biraz pahalıdır; eğer imkanınız yoksa forumda Devit-3 diye aratın. D vitaminidir kaplumbağalara nasıl verilmesi gerektiği yazıyor forumda.

alıcanız akvaryum kaç cm boylarında eyer çok küçükse fanusdan bir anlamı olmaz

EMRE1991' Alıntı:
alıcanız akvaryum kaç cm boylarında eyer çok küçükse fanusdan bir anlamı olmaz

Hayır.Akvaryum daha iyidir her zaman çünkü ısıtıcı filtre gibi aletler takılabilir.Fanusla kıyaslamak akıllıca değildir.

Geri