Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sizlere Merhaba Demek isteyen İki dostum var :)

meta

Yeni Üye
Selamlar değerli arkadaşlar..Aylar öncesinden zor şartlardan kurtardığım dostlarım sizlere Merhaba demek istiyor...
Bu arada cinsiyetleri hakkına bilgi verirseniz sevinirim.

mailto:/24ne6va.jpg

mailto:/30rm9hw.jpg

mailto:/1041erl.jpg

mailto:/11b6649.jpg

mailto:/p0v35.jpg

bu biraz utangaç elime alınca kabuğuna çekiliyor bende üstüne gitmiyorum.Size böyle poz vermek istedi mailto:/27wyjhz.jpg

bu da evimiz :) mailto:/am89rs.jpg
mailto:/21jujw5.jpg

Cvp: Sizlere Merhaba Demek isteyen İki dostum var :)

Kapluşlar kaç aylık? 1 yaşından önce cinsiyetleri ile ilgili bişey söylemek imkansız. Bu arada zemini kum ya da çakılla dolsurabilirsiniz. Birde kapluşların suyun içinde tutunabileceği yapay bitkiler alabilirsiniz.

princess' Alıntı:
Kapluşlar kaç aylık? 1 yaşından önce cinsiyetleri ile ilgili bişey söylemek imkansız. Bu arada zemini kum ya da çakılla dolsurabilirsiniz. Birde kapluşların suyun içinde tutunabileceği yapay bitkiler alabilirsiniz.

iş yerinde ölüm kabında yaklasık 6 ay kaldırlar ve çok küçüktüler 3-4 cm filandı boyları.Eve getireli 5 ay kadar olmuştur şimdi inanılmaz büyüdürler.
Kum koymuştum fakat çok kirleniyo ve koku yapıyo diye çıkarttım. Şimdi daha uzun süre kirlenmeden kalıyo akvaryum. Yapay bitki konusunda hemfikiriz.Görsel olarak bazı şeyler gerekli.

İlk kapluş yani elinizde tuttuğunuz dişi. Tırnakları eşit uzunlukta ve içe doğru kıvrımlı. Ama objektiflerden kaçan kapluşun cinsiyeti ile ilgili bişey söylüyemiycem çünkü resim net değil :)

tşk ederim..Ama ben elimde poz verenin erkek , diğerinin dişi olduğunu düşünüyordum.
Sebebi ise davranışları. biri benden hiç kaçmıyor öteki fena :) camları yırtacak kaçacam diye
görüşünüze göre yanılmışım yani

O dediğiniz cinsiyetle alakalı değil kapluşların karakterleri ile ilgili olan bişey :)

Sağlıklı bir ömür dilerim. Hayvanlar gayet sağlıklı gözüküyor.
Bitki olarak komple plastik olanlardan değil ipek yapraklı olanlardan tercih etmenizi öneririm. Plastik ne kadar az olursa o kadar iyi.

teşekkür ederim AEK , tavsiyelerinize uyarım bitki seçimi için

Geri