Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

softshell mantarmı (acil)

Çukurlaşmaları diyorsun sanırım. Hayvan rampa kenarı gibi sivri bir şeye çarpmış olabilir mi veya önceden kimyevi temizlik malzemesi kullanılmış bir kapta tuttun mu ?

O deliklere baticon yedirip 5-10 dakika arası kuru bir yerde beklet.

Batikon, yasadigi suya degmesin.Kuru yerde surulup sonra yikanip, hayvan oyle suya atilmali.

Cvp: softshell mantarmı (acil)

cem' Alıntı:
Çukurlaşmaları diyorsun sanırım. Hayvan rampa kenarı gibi sivri bir şeye çarpmış olabilir mi veya önceden kimyevi temizlik malzemesi kullanılmış bir kapta tuttun mu ?

baticon sürdüm beklettim kuru alanda 15 dk. fotoğrafta işaretlediğim yeri diyorum tam olarak dediğiniz gibi darbe almışta olabilir bi tane daha kaplumbağımız var daha küçük aynı akvaryumda yaşıyolar bu şekilde bi zarar vermiş olabilir mi ? ya da farklı bir şey mi ?

Egemen topcu' Alıntı:
cem' Alıntı:

baticon sürdüm beklettim kuru alanda 15 dk. fotoğrafta işaretlediğim yeri diyorum tam olarak dediğiniz gibi darbe almışta olabilir bi tane daha kaplumbağımız var daha küçük aynı akvaryumda yaşıyolar bu şekilde bi zarar vermiş olabilir mi ? ya da farklı bir şey mi ?

Kaplumbağa saldırılarında genelde kenar çeperlerde ısırmaya bağlı kırılma ve kopma olur. Bu kaplumbağaya bağlı değil. Sürtünme ihtimali kuvvetli. Reslere göre kabuk daha hassastır. Tam seçemedim ama üst plakada yüzülmeye benziyor. Bu plaka atımı oldukça düzelir. Eğer ilk aldığından beri varsa doğum lekesi olma ihtimali de var.

Yine de her olasılığı değerlendirelim. Bu iki gün günde bir kez tuz ile uygulamayı yapmaya devam et. Baticonu daha uygulama.

Akvaryumda dış filtre yoksa sularına 2 hafta boyunca 3 günde bir 2 damla metilen mavisi damlat.

Tuzla uygulamayi nasil yapacagim anlatabilir misiniz ? Tamam metilen uygulamasina basliyorum peki kaplumbagalar metilen uygularken akvaryumda olmamali mi ?

Islak diş fırçasına sofra tuzu döküp yavaşça fırçayı derisine değdirmeden ovala yarım dakika yeterlidir. Sonra akvaryum suyu ile durular koyarsın hayvanı.

Akvaryumda kaç litre su var.

Sofra tuzu olmaz. İyot böbreklerine zarar verir. İyotsuz kaya tuzunu suya acı su olacak kadar karıştır. Softshellerin kabuğu oldukça hassastır. Diş fırçası ile hayvanı yaralayabilirsin. Softsheller özellikle çin yumuşak kabukluları sodalı veya acı su olan kapalı göl havzalarında yaşarlar. Acı suda bakarsanız mantar ile ilgili probleminiz kalmaz.

Miraç Bey ( snapper) bu aralar en azından haftada bir foruma girersen iyi olur. Bu türden sorular geliyor. Softshell'ler konusunda detaylı bilgim yok yardımın iyi olacaktır.

Snapper' Alıntı:
Sofra tuzu olmaz. İyot böbreklerine zarar verir. İyotsuz kaya tuzunu suya acı su olacak kadar karıştır. Softshellerin kabuğu oldukça hassastır. Diş fırçası ile hayvanı yaralayabilirsin. Softsheller özellikle çin yumuşak kabukluları sodalı veya acı su olan kapalı göl havzalarında yaşarlar. Acı suda bakarsanız mantar ile ilgili probleminiz kalmaz.
Softlarin bakimi hakkinda bilgi verebilirmisiniz
Benim baktigim alan bu su sicakligi 27 de sabit tutuyorum

Snapper' Alıntı:

Galiba trabzonlusunuz bende trabzonluyum yuz yuze gorusup softlqr hakkinda sizden detayli bilgi almak isterim yardimci olursaniz sevinirim

Geri