Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sokakta bulduğum kedicik

SfBayyurt

Taç 5 Üye
Arkadaşlar ben geçenlerde bi kediye rastladım insanların sık gelip geçtiği Dışkapı cadde kaldırımında,
Akıllı uslu oturuyordu,, tam bi kap su vereyim dedim baktım gözleri sulu sulu
DR randevum da vardı ama dayanamadım aldım veteriner hekime götürdüm 3 tane iğne yaptı
Ateşi var ve ciğerleri kötü dedi
İlaç yazdı aldım
Evimizin bahçesinde kedilere bakıyoruz oraya bıraktım anlaşır gibi oldular ve ben acelece randevuma gidip geldim
Döndüğümde gitmiş komşularım söyledi yakalayamamışlar

Bilenler vardır belki,, bu kedi 3 iğneyle toparlar mı?
Evde kumum falan yoktu eve koyamadım hayvanı, keşke koysaydım diye pişmanlık duyuyorum
Veteriner hekim güçlü antibiyotikler yapmış ,, öyle söyledi
Tecrübeli olanlar var mı aranızda bu konuda?
Aradım bulamadım yaa garibimi:(

Cvp: Sokakta bulduğum kedicik

öyle ümit edelim. ilk haline göre daha iyi olacağı kesin. havaların sıcak olması iyi olurdu. gözlerini temizledi mi hekim. gözlerinin sulu olması pislik tutmasına neden olabilir.

Gozlerine bisey surmedi; antibiyotik surup yazdi
O surubu icirecektim ama gitmis
İnsallah toparlar
Cok uzuldum hemen kum siparis edecegim juenden..
İhtiyac oluyor iste boyle durumlarda

Kacirdigim kediyi aksam bahcede gezerken bulduk;)
Yemek su surekli vardir; baska kediler de var bahcemizde
Sanirim ogrenmis tekrar gelmis
Ancak gozleri kotu acilmiyor pek...
Hekim dun igne yapti, bugun de yapacak goturecegim...
Hiriltili nefes aliyor
Kacmasin diye iyilesene kadar kullanmadigim odaya kum vs koydum ekipman hazirladim misafirim oldu:)
Hemen de alistim varligina; hayvanlar iste boyle guzel canlilar:)

semiha gentaguttan damlatıp pamuk ile gözlerinin üzerindeki iltihap ve çapakları sil. pamuğu gözün üstünden dış taraftan buruna doğru süreceksin. temizledikten sonra bir tane daha damlat.

Aslinda hekimin bahcedeki kediler icin verdigi solusyonu kullaniyordum..
Gozlerindeki sikinti solunum yollari enfeksiyonu oldugundanmis..
Yine de gerekir mi acaba gentagut?

hayvan sokakta yaşadığı için kirli ayaklarını gözlerine değdirdiğinde pislik bulaşacak. solüsyon ile de temizleniyorsa onu da kullanabilirsin. çapağı pisliği gözünden uzaklaştırsın. maksat gözleri açılsın.

ben bir sene bir sokak kedisi görmüştüm hayvan el yordamıyla yoklaya yoklaya gidiyordu. gözlerinde pislik birikip kurumuş gözler iptaldi. sonra tedavi ile düzelttim. bu özellikle yavru kedilerde daha çok görülüyor. çöpün içinde yiyecek ararken gözleri pisliğe temas edip bu hali alıyor.

Demekki buldugum kedi de böyle gitseydi göremezdi bi süre sonra
Keşke elimizden daha fazlasi gelse
Oldugu kadar artik
Çok üzülüyorum sokak hayvanlarina

Cem ; hekimin verdigi solusyonun uzerinde gentaven yaziyor..
Gentagutla ayni midir?

aynı ilacın türevi genta ile başlayan bir kaç ilaç var. hepsinin içeriği gentamisin. sadece oransal farklar var. gentagutta %0.3 oranda gentamisin var.

İyileşene kadar evinde misafir edebilirsin. Dışardan mikrop kapıyor olabilir.

Geri